28.12.13

2013: HUDBA

NEJLEPŠÍ ALBUM

Letos to byla velká nadílka, nejvíc nadšená jsem byla (a doteď jsem) z Trouble will find me od The National, Overgrown od Jamese Blakea, Momentum od Jamieho Culluma, 20/20 Experience od Justina Timberlakea (první část i druhá část), a ze začátku roku mě zasáhlo Holy Fire od Foals. Z české hudby se podařilo Overnight od Tichonov.

NEJLEPŠÍ PÍSEŇ

Ton of love od Editors, Happy od Pharella Williamse (dobré ji pouštět hned po ránu, vytvoří skvělou náladu), This is the last time od The National, Queenie eye od Paula McCartneyho (tam je ještě navíc dokonalý videoklip), My number od Foals a Renaissance girls od Oh Land.

NEJLEPŠÍ KONCERT

Pete Doherty v Akropoli. Nadšený report jsem psala tady. A Tata Bojs, komorně, v žižkovské hospodě u Vystřelenýho voka :). Líbili se mi také Daughter v Rock Café.

STATISTIKY LAST.FM

Protože si pečlivě nechávám sledovat přehranou hudbu přes last.fm, vím, co jsem letos poslouchala nejvíce. Byl to Jamie Cullum, Tom Odell, Editors, The Libertines, The Beatles, Boris Carloff a Daughter.

Nejposlouchanější songy byly Jamie Cullum - The same things, Editors - Ton of love, Editors - Sugar, Tom Odell - Can´t pretend, Jamie Cullum - I am all over it a Tom Odell - Another love. Odkaz na můj last.fm profil tady.

2014?

Doufám, že The Horrors konečně vydají desku, kterou již chvíli slibují. Sólové album připravuje Pharell Williams. Líbilo by se mi i nové album od Radiohead nebo českých Sunshine či Tata Bojs. Naivním přáním je, aby se The Libertines dali dohromady a zase něco natočili :).

Jaké jsou vaše hudební objevy letošního roku?

p.s. snažila jsem se na vše dát odkazy na youtube, takže si oblíbence můžete hned poslechnout :)

23.12.13

Last moment orders

Všechny dárky mám nakoupeny, zabaleny (některé už víc jak měsíc), a tak se stalo, že jsem během nevinného brouzdání na internetu nakoupila pár dárečků i sobě. Klasicky ASOS (slevy!) a feelunique (slevy!). Na co se tedy v brzké době budu těšit?

Z Asosu jsou to balerínky/papučky v černé barvě. Podobné mám už dlouho doma, nosila jsem je dvě léta po sobě a přišel čas pořídit si nový pár. Vtipný fakt je, že je Asos pojmenoval LENNON slipper shoes :)). To by bylo, aby mě tohle nepřesvědčilo! Druhou věcí z Asosu jsou potom silonky Pretty Polly Henry Holland. Líbí se mi zajímavý přechod, spodní část neprůhledná, vrchní průsvitná. 

Obě věci za slev, docela deal, 14 liber total! 


Na feelunique jsem se šla kouknout ze zvědavosti, co mají ve slevách. Tam jsem nakonec nic nepořídila, ale rozhodla jsem se konečně si objednat Expert face brush od Real Techniques. Doma mám už jejich slavný stippling brush a tohle byl druhý, který jsem chtěla vyzkoušet na aplikování tekutého make-upu. Pořídili jste si také nějaké vánoční dárky sami pro sebe? :)

22.12.13

News from the blog II

Kočky jely do Brna a mě tyhle jejich kreativní reporty, kde navštěvují zajímavé designéry moc baví!

I když nejsem velká pekařka, tak tyhle skořicové rolky s vaječným koňakem od Beautiful Mess mě dost lákají! Až budu mít čas (možná zrovna teď během Vánoc), tak je chci vyzkoušet!

Dost se mi líbil článek na blogu Marka Mansona s názvem FUCK YES OR NO. O rozhodování ve vztazích a celkově v životě, docela hezké čtení.

Na interiérovém blogu O bytech a lidech se tento týden objevil nový post s bytem návrháře Jozefa Slobody. Zaujala mě tělocvična v obývacím pokoji (černý míč! chci! :) a stůl z palet.

Recenze na knihu Záskok, kterou si asi budu muset přečíst! Recenze na Book journalu mě moc baví, už jsem na Báru a její doporučení dala několikrát a nebyla jsem zklamaná :).

18.12.13

2013: KNIHY

Letos jsem se snažila hodně číst a i když jsem si nezadala přesné číslo, tak myslím, že 34 je docela dobrý počet! I proto jsem se rozhodla sepsat knihy, které se mi osobně nejvíce líbily. 

SPISOVATELÉ.

Nejvíce se opakovala tato česká trojka - Petra Soukupová, Emil Hakl a Jaroslav Rudiš. Na Martu v roce vetřelce od Petry Soukupové jsem narazila náhodou v knihovně a přečetla jsem ji skoro bez dechu. Následovalo K moři a ZMIZET. Nejvíce se mi líbilo Zmizet, tři povídky, neveselá kniha (slzičky při čtení v metru included), Marta v roce vetřelce mě zase pobavila a trochu jsem se v ní našla. 

Od Emila Hakla se mi nejvíc líbily Pravidla směšného chování a O rodičích a dětech. O rodičích a dětech je  takový předchůdce Pravidel směšného chování. Na první pohled banální příběh o tom, jak jdou otec (71 let) a syn (přes 40 let) na procházku. V jejich zdánlivě nesourodém povídání se mísí jejich vzpomínky, strachy, i komentáře k okolnímu dění. (Kniha byla i zfilmovaná.)

Jaroslav Rudiš letos vydal jednu knihu a to Národní třídu, o které jsem napsala celý post. Raději mám ale Potichu (určitě i protože děj se odehrává v místech, kde denně chodím) a nejvíce se mi líbil Konec punku v Helsinkách. Bar v Berlíně, který se má rušit, jeho majitel Ole už od života moc nečeká, a spousta příběhů, vyprávění a dost nečekané rozuzlení... jak tak na tu knížku vzpomínám, asi ji budu číst brzy znovu!

KNIHY.

Mag od J. Kerouaca. Vyprávění desetiletého černošského chlapce o jeho cestě do světa. Jazzová muzika, New York i Kalifornie included. Letos ji ode mě skoro všichni dostanou k Vánocům :).

Útěk z tábora 14. Autentické svědectví z pracovního tábora v Severní Koreji. Podle odhadů v těchto táborech nyní žije přes 200 000 lidí (i když severokorejská vláda jejich existenci zarputile popírá), vypravěč Sin, který se v táboře narodil, je jedním z mála osob, kterým se odtud podařilo uprchnout. Kniha celkově mohla být lépe napsaná, ale tím, co jsem se v ní dozvěděla mě udržela až do konce. 

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel od Jonase Jonassona mě nejvíce nadchnul. Pobavil. Rozesmál. Udivil. Hlavní hrdina Alan, stoletý pán, který uteče z domova důchodců v den svých stoletých narozenin pro mě byl takovým Forrestem Gumpem, který ale u žádné světové události nebyl náhodou. V knize paralelně probíhají dva příběhy - co se stane poté, co Alan Karlsson uteče oknem a také, co zažil za svůj dlouhý a velmi zajímavý život. V současnosti se podle knihy natáčí film, na který se ohromně těším!

DALŠÍ KNIHY, CO STOJÍ ZA ZMÍNKU.

Faktor Merde. Pátý díl příběhu o Paulu Westovi, angličanovi, který se přestěhoval do Paříže a neustále bojuje s byrokracií, pařížany a dalším merde, které mu neustále přichází do cesty. 

Stín kapradiny. od Josefa Čapka. Příběh dvou kamarádů Rudy a Vaška, kteří nechtěně zastřelí hajného a poté prchají před spravedlností a vlastním svědomím. 

10 let s Václavem Havlem. Dnes i tematicky, přesně dva roky od smrti Václava Havla, můžu doporučit vyprávění Ladislava Špačka, který byl prezidentovým mluvčím celých deset let. Většinou úsměvné historky  z cest po světě, zákulisní příběhy z Hradu a další zajímavosti. Přečteno jedním dechem.

Co skvělého jste letos četli vy? Ráda si najdu inspiraci na příští rok :). 

p.s. Taky jsem četla hromadu knih o The Beatles, ale rozhodla jsem se, že s tímhle nebudu nikoho zatěžovat....:) a třeba jednou napíšu post jen o nich! 

15.12.13

Sunday talks - Ready for 2014

Diáře jsou pro mě životně důležité. Píšu si tam vše. Co nakoupit, kam se mám kdy dostavit, kdy bude koncert mé oblíbené kapely i nápady na blog. Už několik let se kamarádím s diáři Moleskine, které jsem letos trošičku podvedla... ale jen trošičku! Diáře totiž používám dva, velký a malý, velký jsem si pořídila tedy Moleskine a to v tmavomodré verzi s Malým princem (oproti letošnímu žlutému), ale jako mini diář do kabelky jsem se rozhodla pro růžový Filofax! Líbí se mi, že jsou v něm různé kapsičky a také kroužkový systém, dají se do něj dokoupit různé náplně a hlavně ho můžu používat více let!

Jak jste na tom s diáři? Už máte na příští rok? Hledáte dlouho ten pravý nebo je vám to jedno a vystačíte si s diářem z ELLE? Nebo je pro vás lepší elektronická verze? :)


Tento víkend se také konalo spoustu akcí, nejvíce mě zaujal Knihex v Holešovicích a VŠUP shop, kde jsem si vybrala dokonalou peněženku! Byli jste se podívat? A jaký máte víkend?

09.12.13

YOUTUBE SERIES: sorted food

V srpnu jsem slavnostně začala s novou rubrikou YOUTUBE SERIES a trochu s ostudou přicházím s dalším dílem teprve teď. Vynahradím to snad obsahem, dnes totiž chci představit můj nejoblíbenější kanál o VAŘENÍ - Sorted food

Jsou to sympatičtí mladí muži z Británie (přízvuk!) a vaří samé dobroty!Většinou jsou to jednoduché recepty, které mají vtip a dokáže je uvařit/upéct/atd každý. 

Moc mě baví i jejich Fridge cam, kdy jednou týdně mluví o tom, co všechno stihli vytvořit za týden uplynulý a mihne se tam i nějaký nový recept. Dostali se tak daleko, že s nimi začal spolupracovat i slavný Jamie Oliver. Občas se na jejich chanellu objeví i různé youtube hvězdičky (kvůli sledovanosti jistě, ale jsou tak milí, že by jejich pozvání nikdo odmítnout prostě nemohl :).

Na jejich stránkách najdete všechny recepty, které kdy vytvořili. Dokonce vydali už i kuchařku, která by mě opravdu zajímala, ale raději se zatím koukám na videa a přemýšlím, co z toho uvařit dřív. Inspiraci najdete i na instagramu

How to make Cronuts - mix mezi croissantem a koblížkem.


Mé oblíbené video od nich. Není to přímo recept, ale jsou to jednoduché triky, jak učinit váš život v kuchyni jednodušším, natočeno typickým stylem Sorted food.Chicken pad thaiMáte nějaké oblíbené FOOD videa na youtube?

07.12.13

News from the blog I

Dnes vám přináším výběr z toho, co mě v poslední době bavilo z dílny mých oblíbených blogerů / blogerek. Pokud se Vám výběr bude zamlouvat, můžu s ním dále pokračovat, hledání zajímavých článků mě baví! :) 

Začnu soutěží, Bárb má jednu u sebe na blogu o treatment lip shine od Bobbi Brown! Tuhle balzámo/rtěnku mám také, v oranžovém odstínu a moc jsem si ji oblíbila, vyživí a zabarví... Líbí se mi, jak Bárb výhru vyfotila svátečně společně s vánočními perníčky (které jsem také pomáhala zdobit!).

Když už jsme u toho cukroví, tak doporučuji kouknout na veganské cukroví od Jedenácti koček - vanilkové rohlíčky a kakaové pracny. Rohlíčky snad ještě stihnu vyzkoušet!

U Vánoc ještě zůstanu - Lou sepsala super článek s tipy na Vánoční dárky, ideální pro ty, co ještě neví, co svým blízkým pořídit.  
ilustrace: Garance Doré

Přesunu se k zahraničním bloggerkám. Známá Chiara Ferragni aka The Blonde salad vydává knihu! Už má za sebou různé módní kolekce, svoji kolekci bot a další spolupráce, ale kniha tu ještě nebyla. Upřímně mě zajímá mnohem více než tyto kolekce (které se u nás stejně dají stěží pořídit) a doufám, že bude brzy v angličtině, abych si ji taky mohla přečíst. Kromě fotek z blogu kniha obsahuje stylingové tipy a další rady ohledně módy. 

Co mě však nejvíce pobavilo jsou "Things Parisians Do" a "Things New Yorkers Do" od Garance Doré. Vtipné, lehké popsání moderní nátury New Yorčanů a Pařížanů. Našla jsem se jak v New Yorku, tak v Paříži.

Say, “Oh my god we haaaaave to get some coffee together!!!!” and then never ever text. (NY)

Just know: if a Parisian starts to complain, your duty is to start complaining with him. That’s how you make friends in Paris. 

Co zajímavého jste v poslední době četli, viděli vy? :)05.12.13

DESIGNSUPERMARKET

Pokud nemáte plány na víkend rozhodně doporučuji navštívit prodejní výstavu DESIGNSUPERMARKET. Chodím tam každý prosinec již čtvrtým rokem a pokaždé jsem nadšená sortimentem. Letos jsem se zamilovala do visacích květináčků Zahrada na niti, plakátů a triček Myokard (žádná novinka, jeden plakát mi doma už dávno visí a dnes jsem do sbírky pořídila jedno z limitované edice triček) a opět a znovu do dokonalých šperků (hlavně prstýnků) od Janji Prokić. Já tam šla shánět poslední dárky k Vánocům a dopadla jsem tak, že mám dárky pro sebe... a ohromnou radost.

Krásný víkend vám všem!

 Myokard
 Zahrada na niti

04.12.13

Papírovka

Konečně jsem se dostala k tomu, abych začala přidávat fotky na instagram (katie in black). Najdete tam většinou knížky, co zrovna čtu a kávu, kterou zrovna piju :). Většinou obojí na jedné fotce. Omlouvám se za ticho na blogu, brzy to tady bude zase vypadat jako obvykle a taky plánuju pár změn, takže stay tuned! :)

p.s. koukněte na nové video od Tata Bojs k písničce Papírovka! Tahle je má nejoblíbenější z alba Ležatá osmička, tak jsem moc ráda, že je k ní i videoklip.


17.11.13

Sunday talks

Úterý. Perfektní koncert britské skupiny Daughter. Tiché písničky, smutné texty, deprese všude. Cover Get lucky na závěr. A taky lidi, kteří přijdou na koncert a přitom POŘÁD mluví. Fakt si ráda poslechnu písničku a v tom ještě nějakou třeba vtipnou historku někoho, kdo stojí 4 řady za mnou. NE. Podobný scénář se konal i v pátek na koncert Toma Odella. Tom hrál na klavír, zpíval, div si plíce nevyřval a do toho slyším nějakou ****, jak vykládá svojí kamarádce o chlapci, se kterým byla na rande? A já myslela, že jsem si přišla poslechnout Toma Odella a ono ne :). Doufám, že dnes na White lies to bude lepší. (Asi jo, bude to hlasité.) Těším se. A kdo si chce pokecat, ať jde někam do baru! ;)p.s. Potkáme se?
p.p.s Běžte do kina na Lásky čas, je to krásný film! Pro mě byl opravdovým potěšením.

12.11.13

Podzimní radostiMám ráda podzim. Čajíčky, káva, svíčky, jiné líčeni... A co mám nejraději tento podzim?
Rtěnky. Rtěnky si nevybírám podle období, spíše podle nálady. Poslední dobou nejčastěji nosím Uber pink od Bobbi Brown (creamy lip color, strašně dlouho vydrží), růžový odstín 101 z matné kolekce rtěnek Kate Moss pro Rimmel (objednán kdysi z Asosu, už se ale prodávají i u nás), Revlon lip butter Peach Parfait (moc jsem je chtěla vyzkoušet a hodná Bárb mi ji přivezla z Londýna!) a nakonec má stálice Burgundy lustre od Rimmel.

Protože se studenějším počasím se má kůže více vysušuje, důkladně používám tělové krémy a krémy na ruce. Tělové máslo s vůní borůvky od Body shopu používám večer, protože trvá trochu déle než se vsákne, ráno jej střídám s tělovým mlékem Physiogel, které pokožka absorbuje snad během minuty! Nemá žádnou vůni, takže se ani nebije s parfémem. Plusem také je, že je hypoalergenní. Krémy na ruce střídám dva - mléčný od TianDe a Shinjuku bloom z obchodu &other Stories, který mi také přivezla Bárb z Londýna (díííík).

Čím více se blížíme Vánocům, tím radši používám třpytivé laky na nehty. Na fotce vidíte bílý od Gabriela Salvete (ten není třpytivý, ale k podzimu a zimě se mi také hodí), třpytivý Space dust od Rimmel (003 Aurora), zlatý od Miss Sporty (na doporučení Rádě) a vínový Essie (Velvet voyeur).Miluju svíčky. Pořád nějaké kupuju a celkem je stíhám "spotřebovávat". Mé oblíbené jsou od firmy Unipar (z Rožnova!), teď mám zrovna kávovou a karamelovou. Taky mě baví aromatické olejíčky a rozpustné vosky od Yankee candle (skořicové hlavně). K podzimu nevyhnutelně patří čaje! Taky káva a horký zázvor. Mám ráda zelené čaje, maté a kořeněný jogi čaj nebo chai latté. Kávu si většinou kupuju v Mama coffee, zatím nejlepší je pro mě Peru SHB.

Nesmím zapomenout na knihy a hudbu, kterým brzy věnuji samostatný článek.

Co zpříjemňuje podzimní dny vám?


01.11.13

Podzimní

Mám novou podzimní/zimní sukni! Je to opět jeden z náhodných a radostných úlovků v second handu. Snad poprvé se mi na něčem zalíbil vzor kohoutí stopy, no a ten asymetrický střih mě úplně dostal, jedna strana delší, jedna kratší! K tomu nová taška z Lindexu, teploučký šál (taky Lindex), oblíbená kožená bunda a může se vyrazit. 

Jaké máte plány na víkend? Já ho po pracovním maratonu vidím dost relaxačně, posezení v baru, kino, kavárničky a knížka (tentokrát Spalovač mrtvol).... 


29.10.13

Skincare routine

První díl z mého dvoudílného seriálu :). Dnes se chci věnovat produktům, které používám na pleť, ráno a večer. Tuto kombinaci používám už asi čtvrt roku a perfektně mi vyhovuje. Moje pleť je smíšená a velmi často citlivá. Takže co ráno, odličování a večer?


Ráno si vyčistím pleť micelární vodou od Biodermy. Přiznávám, že jsem nikdy žádnou jinou nevyzkoušela, trochu se toho bojím, takže zůstávám stále u této růžové. Poté popráším obličej beauty elixírem od Caudalie, který pleť probudí a rozjasní. Na závěr použiji pleťový krém Physiogel, který je lehce mastný, ale skvěle se vstřebá a jako podklad pod makeup je ideální.Na odlíčení očí používám gelový odličovač Biocils od Biotherm. Stačí použít to nejmenší množství. Na čištění pleti teď používám čistící gel Aqua sensation od Nivea. Na dočistění je to opět micelární voda od Biodermy, a když se někdy vyskytne nějaký problém, tak na záchranu mám Tea tree water od LUSH. Na závěr noční krém - Aqua effect od Nivea. 

Mám ráda i pleťové masky, článek o nich najdete tady.

Jaké jsou vaše oblíbené pleťové produkty? Ráda se nechám inspirovat.

p. s. Příště budou na řadě vlasy. 

26.10.13

Sunday talks

Tichonov je alternativní (indie) kapela, na jejíž desku jsem čekala snad rok... ale čekání se vyplatilo. Tento týden jeli mini koncertní turné s úterní zastávkou v Rock café v Praze. Skvělý zvuk, krásné songy, perfektní bicí a překvapivě super zpěvy.. Měli jsme sebou šikovného Kubu, který fotí streetstyle na CCF, a proto se u mě na blogu snad poprvé objevují koncertní fotky, i přestože chodím přibližně na jeden koncert týdně.... Několik písniček od Tichonov se dá poslechnout zde, doporučuju, u mě to skoro vypadá na desku roku... 20.10.13

Sunday talks

...tentokrát nejsou moc talks... ale spíš Sunday pictures... část fotek z fuji nafocených letos v létě... jen část... druhá polovina filmu nebyla naskenována.. tak snad někdy... :)
výstava Jan Křížek a umělecká Paříž 50. let ve Valdštejnské jízdárně (bohužel už před týdnem skončila). Skvělá výstava zakončená zábavnou uměleckou dílnou, kde jsme se s kamarádkou docela vyřádily... naše výtvory teď visí pyšně na lednici...))vegan zmrzlina v Momentu


piknik na trhu JZP

15.10.13

Aperol párty

Drinkem letošního léta byl určitě Aperol Spritz, osvěžující nahořklý koktejl z Aperolu, prosecca a minerálky. Proto nejvhodnějším způsobem, jak se rozloučit s létem bylo uspořádat koktejlovou Aperol párty. Dva díly Aperolu, tři díly prosecca a jeden díl minerálky. Doladit ledem a pomerančem. Mňam! K tomu skvělá společnost a dobroty. Jedna z nejhezčích letošních sobot!

p.s. Stále aktualizuju kalendář v pravé části blogu. Najdete tam koncerty, výstavy a další zajímavé akce v Praze. Hlavně letošní koncertový podzim je dost plodný. Pro mě už začal, minulou nedělí, kdy v Praze vystoupila skvělá kapela Editors (video na konci :), včera potom třeba Make my heart explode v Roxy. Příští týden je taky nabitý, Tichonov křtí desku v Rock café a Sunshine zase mají film a koncert v Music baru! Potkám se s někým?09.10.13

RiRi hearts MAC

Minulý týden jsem se zúčastnila preview nové kolekce kosmetické značky MAC, která byla vytvořena společně s Rihannou. Čekala jsem hlavně výrazné rtěnky a možná i tvářenky a vše se do puntíku splnilo! Tmavě fialová rtěnka mě dostala, a červený odstín RiRi Woo (velmi podobný stálici Ruby Woo) je podle mě dokonalou (a opravdu nositelnou) červenou.

V kolekci jsou pak i dvě paletky očních stínů, lesk na rty nebo řasy, které Rihanna ráda nosí.
fotila Bárb

05.10.13

Month in pictures

 Tu knížku nejspíš budu potřebovat. EMA Espresso bar. Snídaně v Monoloku.
 Sushi TamDa. Dělala jsem baby sitting. Kampa.
 Třídění laků. Las Adelitas. Veletržní palác.
 Kraď jako umělec. Drink v Aeru. Čekám.
 Stříbrný lak a mini prstýnky. Pravidla směšného chování v Café Jen. Na běhání.
  Nedělní snídaně. Krásný boty v Parfois. KONEČNĚ dopsáno.
Mějte super víkend!

30.09.13

Falling

V sobotu se konal další fashion market v Holešovicích. Byl jste se někdo podívat? Já tam byla už poněkolikáté a zase jsem si říkala, že "tady není vůbec nic nového". Už jsem z toho docela znuděná, bohužel jsem nenašla nějakou novou super značku, co by mě nadchla. Radost jsem ale měla z toho, že se do Prahy přijeli podívat DEAR FRIENDS s jejich super tričky. 

Byl to jeden z teplejších dnů, tak jsem byla ráda, že můžu obědvat venku! (ehm, ve Vietnamském stánku v holešovické tržnici... mají tam nejlepší Pho!). Proto jsem taky vytáhla ustřižené Levisky a sluneční brýle :)


28.09.13

New music

Letošní podzim je nabitý hudebními novinkami! Snad každý den vychází nějaká super nová deska. Tady je malý výběr toho, z čeho jsem nejvíc nadšená. 

Arctic Monkeys - AM. Arctic Monkeys po dvou letech od vydání alba Suck it and see přišli s novinkou AM. Ještě úplně nevím, co si myslet o albu celkově, ale některé songy mě fakt chytly a neustále je poslouchám. Jako třeba tahle...Daughter - If you leave. Úplnou náhodou jsem na twitteru narazila na jejich song Youth a totálně jsem se zamilovala. Melancholie, krásný hlas zpěvačky... trochu mi připomínají naše LUNO. Pokud se vám zalíbí, tak si nenechte ujít jejich koncert 12. listopadu v Rock Café.HAIM - Days are gone. Dívčí kapela z Kalifornie s chytlavými melodiemi. Je to jejich prvotina a rozhodně dost povedená. Jeden z komentářů na youtube tvrdí, že to zní jako Shania Twain, z čímž docela souhlasím a taky už teda vím, proč mě tak chytly! V dětství jsem Shaniu milovala :)Justin Timberlake - 20/20 Experience part 2 of 2. První část 20/20 Experience je skvělá. Teď vyšla druhá a je taky super! Justin je král současné popové hudby. A myslím, že ne náhodou některé písně z nové desky připomínají Michaela Jacksona. (A jedna z nich skoro jako od Backstreet Boys či N´Sync, ehm). Singlovka Take back the night je dokonalost. Jo a Justin je taky dost vtipnej. Důkaz ZDE.King Krule - 6 beneath the Moon. Zrzavý mladíček se silným hlasem mě dostal. A singl Easy easy je totální hitovka.Oh Land - Wish Bone. Kráska z dánska mi padla do noty, stejně jako předchozí album Oh Land z roku 2011. A Rennaisance girls je pro mě skoro hymna :).The Naked and Famous - In rolling waves. Pořád někde čtu, že nová deska The Naked and Famous jsou podivné zbytky, co se nevešly na první, perfektní desku. Já si to nemyslím, album se mi líbí, i když opravdu není plné hitovek jako to první, Passive me, agressive you, tak se v něm dá najít několik opravdu skvělých písní.p.s. Pokud chcete sledovat vše nové v hudbě, koukněte na tento tumblr, Pavel Kučera tam přidává hudební novinky každý den.

20.09.13

MAYBE

V úterý jsme se byly s Bárb podívat v showroomu značky Lindex na představení kolekce Matthewa Williamsona, která bude ve vybraných obchodech v prodeji od 4. října. Stejně jako u Missoni kolekce je zde charitativní nádech. Veškerý zisk z prodeje růžového náramku, který v kolekci najdete, bude věnován na podporu mladých pacientek Aliance žen s rakovinou prsu. 

Já jsem si v kolekci zamilovala tento kabát, který jsem si prostě musela vyzkoušet a tyto kalhoty. Celou kolekci si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách Lindex.

p.s. moje srdcová kapela MAKE MY HEART EXPLODE má skvělý nový videoklip na song Maybe (můj nejoblíbenější od nich), určitě se podívejte! :)

18.09.13

If you leave

Sobotní odpoledne mezi módními přehlídkami na Fashion weeku. Na jednu přehlídku byl dress code červená barva, ale jelikož mám červené akorát tak (totálně zničené) Conversky, vzala jsem si svou oblíbenou vínovou. Jsem ráda, že fotoaparát krásně zachytil výšivku na mém oblíbeném topu, který nosím už čtvrt roku, ale myslím, že jsem ještě neměla možnost ho na blogu ukázat.

Mám taky radost z nadcházejícího koncertního podzimu. Bude nabitý akcemi. Editors, White lies, Tom Odell, Daughter... chystáte se na něco? Já už se nemůžu dočkat.

foto Kuba Feranec, poslední fotka Bárb