31.07.11

Denim LOVE


Když jsme šly vyprovodit Ivi na vlak. Vsadím se, že i ta slečna vzadu má džínovou košili! 

29.07.11

Movies

Jeden večer, dva filmy. Hodně rozdílné filmy. The Tree of Life a Last Night. 


Strom života. V podstatě jsem nevěděla, na co to jdeme, film vybrala máma. Takže jsem byla dost překvapená. Filozofie o životě a smrti? Příběh o vztahu otce a syna? Co to sakra bylo? Evoluce, sopečná bouře, dinosauři. 138 minut života v háji. Úplně ten film nezatracuju, občas jsem se do "děje" ponořila, ale většinu doby jsem si říkala, kdy už to probůh skončí? A když jsme u toho boha, tak na toho se tam taky obraceli na můj vkus až moc často... (Na druhou stranu, máma z filmu byla nadšená.)


Last Night. Náhodně vybraný film. Noční New York, Keira Knightley, Eva Mendes a dva mě neznámí herci Sam Worthington (který teda moc hrát neumí) a Guillaume Canet. Tajná láska, na kterou člověk často myslí vs. nevěra na jednu noc... Na konci není člověk o nic moudřejší než na začátku. Zatímco ve Stromu života jsem nenašla nic, co by mi bylo blízké, Last Night lehce zasáhne, ať už člověk chce nebo ne.

fotky tumblr
p.s. viděli jste nějaký zajímavý film? :)

28.07.11

Photoblog - Sunday Morning

Fotky z nedělního dopoledne. Vím, že už je čtvrtek. Lepší pozdě než nikdy, ne? :) Nedělní dopoledne bylo fajn. Stejně tak i odpoledne. I večer. Nedělní noc bych nejraději smazala a už si na ni nikdy nevzpomněla. Wish I could.

Snídaně.

Procházka.

Káva v Lucerně. (Nemají tam dobrou!)

A Hlavní nádraží, byla jsem vyprovodit mum.


Když jsem položila ruku na kliku dveří slunečního pokoje, pocítila jsem závan strachu. Na vteřinu jsem zaváhala, a pak otevřela. Uvnitř pokoje byly zatažené závěsy a pokoj tonul v příšeří, takže mi chvíli trvalo, než jsem zaostřila. Pak jsem ztuhla.
John a Yoko seděli na podlaze, nohy zkřížené, obličeji k sobě. Vedle nich stůl, pokrytý špinavým nádobím. Na sobě měli župany, které byly normálně v domku s bazénem. Vypadalo to, jako by si byli zaplavat. John seděl tváří ke mně. Podíval se na mne bez jakéhokoli výrazu a řekl: "Á, ahoj." Yoko se ani neotočila.
Vyhrkla jsem jedinnou věc, která mě napadla: "Těšili jsme se všichni na večeři v Londýně po obědě v Římě a po snídani v Řecku. Nechtěl bys jít s námi?"
Hloupost té otázky mne od té doby pronásleduje. Tváří v tvář svému manželovi a jeho milence, která má na sobě můj koupací plášť a chová se, jako bych byla vetřelec, jsem se nezmohla na nic jiného, než předstírat, že je všechno v pořádku. Vlastně jsem byla v šoku, postupovala jsem jako podle autopilota. Neměla jsem ponětí, jak mám reagovat. Bylo jasné, že to na mne připravili, abych je tak našla. Krutost Johnovy zrady bylo těžké strávit. Jejich zjevná důvěrnost byla skličující. Cítila jsem, že kolem sebe mají zeď, kterou nikdy neproniknu. Ani ve svých nejhorších snech o Yoko jsem si neuměla představit něco takového.
Jak jsem stála ve dveřích, šokem a bolestí zkamenělá na místě, John bez zájmu řekl: "Ne, díky."
Otočila jsem se a utekla.


- JOHN, Cynthia Lennonová

26.07.11

Photoblog - Saturday

Snídaně na farmářském trhu na náměstí Jiřího z Poděbrad. Výborné cappucino a rybízový muffn jsem si dala... dobrot tam měli požehnaně! Máma koupila kamarádkám meruňkovou marmeládu, teď si říkám, že jsem měla taky! Příští sobotu si tam dojdu :).
 Poznávací znamení okna v kuchyni.
 Afternoon tea.
 Pyžamko.
 Botanická zahrada na Albertově.

 Dortík a cappucino v mé nejoblíbenější kavárně
 Návštěva v This and That.
 Nové knihy. Tuhle jsem si přála už dýl, ale nechtěla jsem ji kupovat v angličtině. Ale už je přeložená a můžu se do ní pustit.
Klasika. Jedna z nej knih, co jsem kdy četla. Musela jsem ji vlastnit. Salinger - Kdo chytá v žitě. 


Díky P. za půjčení foťáku.

23.07.11

GLAMOUR L´Amour

Óda na módu.

Být glamour neznamená jen se společensky obléci, ale také se na odpovídající úrovni chovat.
"Malé černé"
"Koktejlky"
Malá večerní toaleta.
Velká večerní toaleta.
Společenský kostým.
Dívčí taneční šaty.
Večerní plášť.
Pelerína.
Doplňky.

Tohle všechno můžete vidět na výstavě Glamour v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Navštívila jsem ji včera a byla jsem nadšená. Šatů tam není mnoho a rozhodně se mi nelíbily všechny. Líbilo se mi, že tam bylo z každého období posledních 60 let něco. Nejen z česka, ale i šaty z USA nebo z Británie. Šaty z roku 2010 od McQueena nebo Polanky a taky šaty z 50. let ušité na zakázku u místní švadleny.
Zajděte se podívat. A navíc v druhém patře pouštějí zajímavá videa, české módní přehlídky z 80. let a podobně :).

p.s. nejvíce se mi líbily šaty na poslední fotce
20.07.11

Thursday.

Zmrzlina ve Světozoru. Sezení ve Františkánské zahradě. Tramvaj, co přestala jet. Lanovkou na Petřín. Sranda v zrcadlovém bludišti. Petřínské terasy. Víno. Korbačíky a slaná tyčinka. Minikoník. Černá deka, bohemka a meloun. Lennova zeď. Francouzský trh. Paparazzi! Pizzeria. Výborná pizza. Hnusné pivo. Čekání na tramvaj. Domů. To vše a mnohem víc s Bárb, Pólem a Petrem.


19.07.11

Up all night

Dnes vela fotek! Nemohla jsem totiž vybrat nějaký užší vzorek. Pardón, ale když ony se Bárb tak povedly! Foceno u nás na chodbě/schodech/v okně minulý čtvrtek dopoledne. Po focení přišla Adélka , uvařily jsme (Bárb uvařila) oběd a dorazil Pól. Měli jsme výborné těstoviny a růžové víno. Odpoledne jsme vyrazili na Petřín, ale o tom zase příště :).

 Bowie!
 Bárb from heaven.