30.11.12

Příprava na jaro

První opravdu ošklivý den jsme si zpříjemnili prohlídkou jarní kolekce značky Lindex. Venku řádil déšť/sníh a my si prohlíželi plavky, lehké topy a pěkné svetříky :). Zejména ty plavky mi teda přišly trochu jako provokace :D.
Nejvíce se mi tentokrát líbil svetřík, který si oblíbila i Bárb. Potom džíny, které mají super úzké střihy a skvělé barvy, těším se, až si nějaké pořídím. Možná i ty v khaki barvě, přišly mi dokonalé.
Velký úspěch slavily i doplňky, které se nesly jak v něžném, tak drsném stylu. Cool ostnaté náramky i náhrdelník jako z ozdobného lustru (a růžová kabelka!!!), najdete tam vše. U mě se také velkému úspěchu těšily skleničky s proseccem, haha..:)
Za fotky díky Pólovi.


27.11.12

Otevíráme Vaše skříně - Katie na CCF


Včera se na mé oblíbené módní stránce Check Czech Fashion objevila další část seriálu Otevíráme Vaše skříně a to se mnou!
Fotili jsme to v říjnu, zrovna ten den, kdy venku sněžilo, tak jsme si dali dobrý čajík a já na sebe navlíkla polovinu svého šatníku :).


Byla to sranda, ale taky dost vyčerpávající sranda :). Fotografka Bárb ale byla důsledná, takže jsme musely vyfotit vše, co jsme si vymyslely.

Článek najdete TADY.


Právě včera jsem se dala do menší čistky šatníku a to, co už nenosím nebo nosím minimálně jsem dala na svůj účet na votočvohoz. Takže kdo by chtěl, ať se koukne SEM.

zdroj fotek CCF


26.11.12

Sunday


Včera jsem byla dvakrát v kině a viděla jsem tak dokonalé filmy, že se o nich nemůžu nezmínit. Po klasické návštěvě Mama coffee jsme s Raduškou vyrazily do Lucerny na Festival Francouzských filmů. Moc jsem chtěla vidět film Paříž - Manhattan. Nalákal mě už jen ten popis, film o ženě, která zbožňuje tvorbu Woodyho Allena, to je něco pro Katie :). Snímek byl optimistický, vtipný a hodně romantický. Velké plus dávám za samotného Woodyho v závěru filmu, to bylo skvělé :).

O pár hodin později jsem už opět seděla v kině a čekala, až začne Atlas Mraků. Přesně nevím, co vám k filmu napsat, po skončení jsem ani nebyla schopná slova a potřebovala jsem čas, abych mohla vstřebat všechny právě prožité příběhy. Chvíli mi Atlas mraků přišel jako pohádka, za minutu už to bylo sci-fi a za další chviličku už to byl útěk z domova důchodců :). Občas jsem se mezi jednotlivými scénami nestihla ani nadechnout a už tam byl další zvrat. Tři hodiny utekly jako nic...

V posledním týdnu jsem se opravdu nadchla pro nové (i staré) filmy, doporučíte mi nějaký, který uhranul vás?(pozdrav z Mama coffee)

24.11.12

Mixtape

Tenhle lapač snů mě už chvíli chrání od nočních můr. 

Morning tea a rozhodování, na který film/filmy půjdu. Byli jste se už podívat na Festivalu Francouzského filmu? 

Připravena na příští rok. Další, už x-tý Moleskine, tentokrát jsem se rozjela a objednala si jiný, než klasicky černý! Je z limitované edice Le Petit Prince.


Nové album Luno. Dokonalost. 

Hezký víkend všem, já utíkám do školy!

18.11.12

Music is life

Možná jste si všimli, že moc ráda a často chodím na koncerty, protože živá hudba je to nejlepší, co může být! Tento týden jsem však stihla jen jeden, ale ten stál za to - Prago Union v Lucerna Music Baru. Energie všude, bylo to šílený! Na takových akcích zapomenu na vše, co mě zrovna trápí a užívám si okamžiku.

Další takový večer, kdy jsem mohla vypnout bylo úterý v Sasazu a finále Českého tučňáka, které jsem celé prosmála, kluci to měli fakt dokonalé. Byli jste tam někdo? Ať už na Prago nebo v Sasazu :).

Ale abychom zůstali u té hudby, teď mi doma nejčastěji hraje tohle...

Anatomy of the Bear. Nádherné písničky, většinou úplně bez zpěvu.


San Cisco. Optimistický indie pop.

Various Cruelties.

Lana del Rey. Hlavně tahle písnička se mi poslední dobou od ní líbí nejvíce.

A vrátila jsem se k Yeah Yeah Yeahs.

11.11.12

Sunday talks

Tento čtvrtek jsem viděla tak krásný film, že se o něm musím zmínit. Le Magasin des suicides. Obchod pro sebevrahy. Francouzský animovaný film, který jsem docela náhodně objevila v programu kina Světozor. Překvapení večera - byla to premiéra a film byl skvělý. O městě, kde se každých 40 minut někdo pokusí o sebevraždu, ve kterém najdete roztomilý obchod s pomůckami právě pro sebevrahy. Depresivní, morbidní, ale i optimistický a dojemný :).
Tento týden se také konal festival mladého umění Český tučňák. Byla jsem tam se Sindy  ve středu a v sobotu. Stihly jsme vidět 3 soutěžní filmy, několik koncertů, výstavu a módní přehlídku. Zodpovědně jsme hlasovaly a celý festival si užily! Viz foto, na kterém se tvářím jako vrah! :)
Taky tam byla možnost vytvořit si tričko s vlastním motivem :)).

Pokud ještě nemáte plán na 13. listopadu, tak přijďte do Sasazu na finále! Událost zde (a taky v mém kalendáři po pravé straně ;). Uvidíme se tam?

06.11.12

PŘEČTENO: Neviditelný

Když jsem nedávno zjistila, že vyšla další kniha od C. D. Payneho, hned jsem si ji musela zarezervovat v knihovně. Od té doby uplynuly asi dva týdny, mám dočteno a jsem docela nadšená!

C. D. Payne je autor kultovních knih Mládí v hajzlu (které jsem nikdy nečetla) nebo taky skvělého vtipného příběhu Holubí mambo, který můžu jen doporučit.

A o čem je tedy jeho nejnovější počin? Hlavním hrdinou je Axel Weston, nezaměstnaný novinář žijící v Los Angeles. V rozvodovém řízení. Bez peněz. Když jde celý zoufalý dát svého psa do útulku, protože už ani nemá na žrádlo pro něj, čirou náhodou zjistí způsob, jak se stát neviditelným. I se psem to rychle otočí domů a začne vymýšlet, jak využít této překvapivé schopnosti (nejlépe ve svůj vlastní prospěch).

Začne krádežemi v obchodech, špehováním druhých lidí a poté se snaží vybudovat si kariéru profesionálního paparazziho.

Jenže jeho snadné plány se začnou bortit, najednou po něm jde FBI a taky na jeho tajemství přicházejí další lidé.

Jak tahleta zapeklitost dopadne vám neřeknu, doporučuju knížku přečíst, myslím, že se dost pobavíte, stejně jako já a nakonec asi budete dost překvapeni, jak to celé skončí!

Četli jste v poslední době něco zajímavého? Ráda se inspiruju.


04.11.12

Sunday talks - Diary

PONDĚLÍ
Ztratila jsem se cestou do knihovny, která byla stejně zavřená. Večer jsme se s Joll trochu zapomněly u White Russian a na poslední chvíli doběhly do Roxy na koncert skupiny Peter Pan Complex. Kapela je to zajímavá, myslím, že z nich ještě něco bude :)

ÚTERÝ
Druhý pokus s knihovnou. Tentokrát otevřeno. Napůjčovala jsem si hromadu knih na diplomku a jednoho Bukowskiho. Přijdu domů a celé odpoledne čtu toho Bukowskiho. Večer dočteno. Ze školních knih jsem neotevřela ani jednu, achjo.

STŘEDA
Zařizování ve škole. Sedím v Kávovarně s horkým zázvorem a skvělou knížkou. Píše Lola, jestli nechci jít na Halloweenskou párty. Tak jo. Namaskovali nás v Divadle Na zábradlí. Byla jsem za mrtvou baletku, kterou pokousal upír :D. Doma jsem to ani nechtěla odlíčit, jak se mi to líbilo.ČTVRTEK
Celý den nevytáhnu paty z domu. Hledám práci. Čtu si. Zjišťuju, že v pátek opravdu jdu na koncert Zulu Winter (a Keane). Mám z toho šílenou radost.

PÁTEK
Den D. Ten rychle uteče, stihnu zajít na oběd, skvělé kafe a cupcake v Mamacoffee. A už je večer. Opět se scházíme u Joll, ještě s Háňou. Do Lucerny jdeme na čas, protože mě zajímá hlavně předkapela Zulu Winter. Po osmé už nastupují a celá šťastná tancuju na jejich hity. Bohužel jako předkapela nemůžou hrát moc dlouho. Za hodinu už přijdou Keane, kteří mě překvapili jak nejvíc mohli. Jejich hudbu znám, ale naživo to byla naprostá nádhera. Na žádném koncertě jsem nezažila takový šílený potlesk po KAŽDÉ písničce. Bylo to úplně crazy!  Dokonce museli dvakrát přidávat, protože to jinak nešlo :). Úžasný koncert! Ale tím to neskončilo, protože jsme ještě měly s Hani možnost seznámit se s klukama ze Zulu Winter a popovídat si s nimi o koncertě, jejich hudbě a o Praze. Domů jsem pak téměř odtančila radostí :).

SOBOTA
Od rána až do večera ve škole. Tentokrát mi to docela uběhlo, protože jsme měli zajímavé předměty. Management kulturního cestovního ruchu třeba. To mě ba! Večer už jsem odpočívala po několika probdělých nocích :)

NEDĚLE
Co dnes? Před chvílí jsem snídala. Na oběd jdu ke kamarádce, takže vařit nemusím! Chtěla jsem se k ní projet na kole, ale počasí mi asi nepřeje. Uvidíme, co dnešní den ještě přinese.
Hezký zbytek víkendu!

02.11.12

Excited

Už za pár hodin uvidím Zulu Winter! Možná jste si všimli, že tuhle kapelu miluju a když jsem zjistila, že budou hrát v Lucerně jako předkapela Keane, skoro jsem se roztančila radostí :). Takže dnes! Už je celý den poslouchám, snad budou tak skvělí, jak si to představuju.