30.07.12

Zenit power

Má drahá kamarádka a skvělá bloggerka Joll, si nedávno pořídila starý Zenit a fotí s ním o 106! Při našem nedávném setkání vyfotila i mě, fotky se mi moc líbí, takže se s ní musím podělit :). Tyhle opravdu staré foťáky mají co do sebe. Ovládání je trošku složitější (je třeba všechno ručně nastavit) proti mému sekáčovému Fuji (zapneš, vyfotíš, vypneš :D), ale o to je pak zajímavější výsledek.

Není to ještě tak dávno, co se fotilo jen na film. Poté přišel obrovský BOOM digitálních foťáků a všichni byli nadšení, že hned vidí výsledek! Teď se ale spousta lidí vrací k filmům s tím, že se těší na to, jak fotky dopadnou, na to překvapení... já osobně sama během měsíce, dvou, než dofotím film, zapomenu, co jsem všechno fotila a pak jsem nadšená.. čemu dáváte přednost?

28.07.12

Sunday talks about movies

Poslední dobou chodím docela často do kina a proto mám pro vás dnes dva tipy na filmy, které jsem tento týden viděla a moc se mi líbily.


Prvním je To Rome with love. Nevím proč jsem čekala tak dlouho (týden po premiéře!) a nešla na to hned! Woodyho filmy (a knihy) miluju, vykouzlí mi úsměv na tváři, sleduju jeho filmy a říkám si "To je ono!". To samé i u téhle novinky. Už při první scéně, kdy římský policista svou skvělou italskou angličtinou začne vyprávět o tom, že v Římě se odehrává spoustu příběhů a on je všechny vidí, jsem věděla, že se pobavím. A taky že jo, pochichtávala jsem se celou dobu! A díky tomu, že v kině bylo strašně malinko lidí (byly jsme s Markét ve Světozoru v pátek 15.45 a sedělo nás tam všehovšudy dvacet), tak jsme si dovolily se smát víc nahlas než obvykle a všechno komentovat :). Měla jsem radost taky z toho, že se ve filmu po dlouhé době objevil sám Woody, jak jinak než ve ztřeštěné roli operního režiséra. 
Nechci prozrazovat nic z děje, abyste byli (příjemně) překvapení, návnadou může snad být, že děj sestává z několika vtipných příběhů. A velké PLUS za ohromné množství dialogů v italštině! Ten jazyk miluju, už se chvíli italsky učím a díky filmu jsem se naučila pár nových výrazů (imbečíííle!).

p.s. Nechci tak moc chválit, ale záběry z Říma mě opět přesvědčily o tom, že Itálie je nejkrásnější zemí!
p.p.s. A to herecké obsazení!!

obrázek ze stránky pinterest

Druhým filmem je Moonrise Kingdom. Ten kromě toho, že měl pěkný děj, tak i krásně vypadal! Kostýmy, scéna, ostrov, nádhera. Děj se odehrává v 60. letech, takže čekejte retro barevné šaty, silně namalované oči hlavní hrdinky...a taky cool brýle hlavních postav! Zaujalo mě i herecké obsazení, uvidíte zde třeba Billa Murraye nebo Bruce Willise, který sice hrál policistu, ten se však úplně vymykal jeho prototypu akčního hrdiny. Také Edward Norton, kterého znám hlavně z filmu Klub rváčů, hrál poťouchlého skautského vedoucího :)

Byli jste v poslední době v kině? Na čem? :) Já ještě NUTNĚ musím vidět Polski film a nejspíš ještě znovu To Rome with love... 

p.s. Mělo to být i o jedné knížce, ale o té vám napíšu někdy brzy...

27.07.12

Is your love big enough?

Tak za prvé. Jsem asi největší prase, co můžete znát. Včera v kině jsem si zašpinila HEDVÁBNOU halenku majonézou z bagety (jo jasně, dávejte k vstupence slevovou kartičku do Boulevard Bageterie!). A vás se ptám! Jak to udělat, aby ta halenka byla zase krásná jako předtím? :D Nevím si rady.

Za druhé. Jsem největší nešika. Dnes jsem se mi při žehlení podařilo sáhnout na tu rozpálenou plochu. Výborně. To, že mi pořád něco padá z rukou a třeba ráno jsem shodila všechny věci z umyvadla, to už ani nekomentuju... Máte taky takové dny, kdy se vám nic nedaří a radši byste ani nevycházeli z bytu, aby se nestala ještě větší katastrofa?

Já tedy sedím doma (chvilku, za chvíli jdeme do kina, jupí!), ale sedím v okně, čili čekám, kdy z něj vypadnu :D.

Mějte pěkný víkend, v neděli se vrátím se Sunday talks o filmech a knize!


Mé letní posezení. Když nemáme balkon, tak je to třeba vyřešit jinak! Ve společnosti KRAUSE a čaje v Beatles hrníčku!

P.S. pusťte si :)

22.07.12

Sunday talks and winner

OK, tenhle týden jsem šest dnů ze sedmi v práci, takže superbájo! Díky tomu jsem ani nemohla přijít na páteční Bobbi Brown akci, což mě trochu mrzí, protože jsem mohla potkat bloggerky, které ještě neznám osobně, ale i staré známé. Během toho jednoho dne jsem ale stihla jít dvakrát do kina, upéct s Haniou šest slaných štrůdlů a hrát Dostihy a sazky!

V pátek večer jsme byly na filmu Magic Mike (rozhodně nic na přemýšlení, ale velké plus bylo, že tam hrál Mathew McConaughey), v sobotu ráno jsme potom šly na Intouchables, které jsem sice už viděla, ale on je to tak skvělý film, že bylo třeba to vidět znovu :)). Teď ještě nutně potřebuju vidět nového Woodyho (je ostuda,že jsem na tom ještě nebyla, jako největší fanynka) a Polski film!
Dvě kávy na Jiřáku (výbornou tam dělají, kávový klub.eu), pečení a večer ty Dostihy! Akorát už jsme docela zapomněli, jak se to hraje, tak jsme spíš jen kupovali koně a trenéry :D.

Taky vám chci poděkovat za tipy na filmy v mé soutěži! Pár jsem jich viděla, ale většinu ne, takže si je pěkně sepíšu a postupně se podívám! 
Ze všech komentářů jsem vybrala ty soutěžní, vytvořila si tabulku v excelu a potom použila random.org, který vylosoval číslo 41, pod kterým jsem našla Karolínu! Ozvu se! 
Díky za účast, třeba v budoucnu zase něco podobného vymyslím.  

19.07.12

Luhačovice

Přesně před týdnem jsme si zajely s maminkou na výlet do Luhačovic. Zašly jsme na kafe, oběd, mojito (představte si, že nám nikde neudělali mojito v 11 ráno! Chápete to? Uspěly jsme až v 13 hodin :D), prošly se po kolonádě. Taky jsme ochutnaly nové druhy oplatků (malinové jsou super) a já si natočila kelímek Vincentky, čehož jsem následně litovala, je fakt hnusná :).
Měla jsem sebou svůj milovaný Fuji foťák a dnes už mám vyvolané fotky, tak je můžu ukázat. Na fotkách se mnou můžete vidět i cizí lidi, nebo kus prstu (mamka fotí :), ale i tak se mi líbí!

Kus prstu, značka, auto, ale taky já s božím oplatkem! A v novém extraextra obřím Beatles tričku z Pull and Bear.
U pramenu Vincentky, ještě předtím než jsem se napila...
 Jurkovičův dům.
Tyhle značky byly všude!  Zato značka, že by se nemělo běhat po fontáně tam nebyla a stejně se ke mě ten policista hned hrnul...:D

p.s. Nezapomeňte na soutěž z minulého postu!
p.p.s. Sunday Talks budou tedy pokračovat!! Jen je možné, že nebudou každou neděli, někdy prostě nevím, co tam napsat...

15.07.12

Sunday talks + DÁREK

Už nebudu psát Sunday talks. Tohle jsou poslední, jistě to nikoho nezarmoutí, už jsem je chtěla ukončit dříve, ale vždycky jsem na to nějak zapomněla :).
Tento týden jsem měla volno, takže jsem cestovala všude možně, byla jsem v Luhačovicích, u babičky nebo třeba na chatě u známých, kde jsme včera hodovali až do pozdních nočních hodin. Bylo to skvělé!
Teď posledních pár hodin doma, sbalím si kufřík a jedu zpět do Prahy. Ve vlaku se podívám na nějaký fajn film a pokusím se tu cestu co nejvíce zpříjemnit :).

Hlavním bodem dnešního postu je novinka, že tento blog má už 300 sledovatelů (301 dokonce)! Mám z toho ohromnou radost, jsem opravdu ráda, že sem někdo chodí a komentuje. A proto jsem už asi dva měsíce zpátky koupila na asosu nejvíc ňuňu ear cuff s ptáčkem, s myšlenkou, že až přijde vhodná chvíle, tak udělám menší soutěž a někomu ho daruju.


Podmínky účasti jsou jednoduché, stačí do komentáře napsat svůj email a tip na nějaký super film, který jste v poslední době viděli :).
Ukončení bude příští neděli 22. července a výherce nejspíš vybere slavný random.org.

Tak se mějte, hodně štěstí a já jdu balit!

11.07.12

My room

V tomto pokoji bydlím už téměř dva roky a dá se říct, že jsem se docela zabydlela. Většina zařízení je z IKEA a doplňky posbírány všude možně po světě. Taky mívám v pokoji kolo, pokud vím, že třeba delší dobu na něm nikam nepojedu, tak si ho vystavím v pokoji a kochám se :).

ROOM TOUR je další z témat, které mě baví na youtube apod. Nejen, že můžeme trochu nahlédnout do soukromí ostatních, ale taky je to skvělá inspirace při zařizování vlastního interiéru, že?


08.07.12

Sunday talks and new shoes

Dnes vůbec netuším, co bych vám tak vyprávěla :). Začalo mi několikadenní volno, tak mám radost, zrovna se chystám do města, podívat se po nějaké středně velké cestovní tašce (takže mé kroky povedou asi do Pumy a podobných obchodů).
Za pátek a sobotu se mi podařilo koupit troje sandálky, což je úspěch a nejen protože stály dohromady míň než 500 Kč. Cože? Jo, fakt!
Here we go.


Cropp town, Pankrác. Šla jsem tam původně s plánem koupit nějaké barevné tričko bráchovi a odešla jsem s těmito sandálky. Za 299 Kč! Už jsem je i stihla vyzkoušet, přežily cestu do Havana baru a zpět, asi se stanou mými oblíbenými :).


Gumové sandálky z Gate. Viděla jsem je poprvé na blogu u Juliette (doufám, že to bylo u ní :) a moc se mi líbilo, jak jsou jednoduché. No a jedny stály 68 Kč (ehm), takže jsem si je pořídila, i s možností, že je po pár nošeních třeba budu muset vyhodit.

Takhle jsem si udělala radost, ještě sehnat tu cestovní tašku a jsem úplně spokojená :). Mějte hezký zbytek víkendu!


07.07.12

What is in my bag

Mám moc ráda příspěvky a videa typu "co nosím v kabelce" a tak mě napadlo jeden taky stvořit. Je možné, že se tu už v minulosti objevil, ale za tu dobu se změnily snad všechny položky, co sebou nosím :).
Pokud jste někdy na svém blogu nebo youtube takový příspěvek už vytvořili, napište mi do komentářů odkaz, ráda se podívám a inspiruju.


Téměř vždy sebou tahám knihu, kterou zrovna čtu. Co kdyby se naskytla chvilka? Čtu v tramvaji, metru, v kavárně, všude. Teď je to zrovna životopis Davea Grohla, chci to stihnout dočíst před koncertem Foo Fighters!
Musím mít u sebe taky krém na ruce (Oriflame), balzám na rty (Oriflame), rtěnku (MAC), antibakteriální gel (Marks and Spencer), diář (Moleskine), kterému můj kolega říká BIBLE, sluchátka Wesc (střídám je s peckami od Koss, když chci být míň nápadná :), peněženka (Mango). Pokaždé sebou nosím fotoaparát, někdy až tři, tenhle je můj starší digitál od Samsung, dále žvýkačky, mobil, klíče (od bytu a od kola) a něco na psaní.
+ hromadu dalších zbytečností, které se střídají, svačiny, učebnice, kapesníky apod.

Přeju vám krásný zbytek prodlouženého víkendu, užijte si pěkné počasí!

04.07.12

Katie the biker

B: "A buď pořádně fešn, vyfotím tě. Hlavně ne nic černýho zas obyč. Ať je co k focení, detaily a tak!"


Tak se bezradně koukám do svého šatníku. Nemám nic fešn! Já nejsem vůbec fešn. Nemám kalhoty ušité z šátku, nic s peplum volánem kolem pasu, neonový kalhoty, topy, boty na podivném rovném klínku. Nic takovýho nemám. A asi ani nechci.
Ještěže nemám fashion blog, to bych už byla dávno ztracená! :D Je to tak, že můj "styl" je opravdu dost jednoduchý, černá, bílá, džínová košile, kožená bunda... Nic fešn! Že bych si něco pořídila? To asi těžko, předevčírem jsem se byla podívat po obchodech a téměř nic se mi nelíbilo. A když jo, tak mi to nesedělo (plavky adidas by Stella McCartney! Proč! Ty jsem málem obrečela...).
Takže budu i nadále ne-fešn. Ale pozor, brzy vám ukážu, jak jsem si odbarvila džíny, to možná trošku fešn je! Ještě ale nevím, jestli zůstanou dlouhými džíny nebo z nich budou šortky, to se ještě musím rozhodnout. 

A tady jsou fotky, kde vidíte, jak jsem rezignovala a oblíkla si tričko, které za mnou krásně vlaje, když jedu z kopce a mé oblíbené špinavé Conversky :). Stříbrná taška je z Manga, koupila jsem ji na Kypru v létě 2009, pořád slouží a hlavně docela dobře drží na kole :D. Top HM, šortky Stradivarius (ale taky už z léta roku 2009), brýle Asos, hodinky Swatch, prstýnky z Topshopu, ale jsou ručně postříbřené, protože originální barva byla hned zrezivělá. 

Fotila Bárb


03.07.12

Oblíbenci za červen1. svíčka s vůní espressa od značky Bomb cosmetics. Dostala jsem ji k narozeninám od Marketulky, prodává se v obchodním domě MY, jinak si nejsem jistá, kde je možné ji sehnat. Stačí ji na chvíli zapálit a provoní celý byt, jsem z ní nadšená! Snažím se ji šetřit, ale myslím, že si brzo koupím další do zásoby :).
2. knížka - Paul McCartney - Jeden život. Skvělý životopis člena nejlepší kapely na světě. Je to kniha trochu anti-Lennonovská, ale ještě aby nebyla, když je o Paulovi... Už ji mám skoro dočtenou, nemůžu přestat, čtu i ve stoje a za chůze! 
3. objemový kondicionér pro blond vlasy John Frieda. Koupila jsem ho dva měsíce zpátky ve Vídni, krásně voní, vlasy jsou po něm hladké a jdou lehce rozčesat. Konzistenci ale ukazovat nebudu :)).
4. oční stíny Maybelline Color tattoo 06 - Eternal gold. Taky z Vídně, ale myslím, že už se začaly prodávat i u nás. Používám je jako oční linky, ještě jsem se neodvážila dát zlatou přes celé víčko, ale brzy to vyzkouším.

1,2. makeup Bourjois 123 Perfect (52 Vanilla). Lehký makeup, na léto ideální, má matný finish. Používám ho už více než měsíc a dost jsem si ho oblíbila, velké plus má za praktickou pumpičku.
3. tonikum Avéne - Cleanance. Čístící tonikum, hezky voní a mám z něho opravdu dobrý pocit a lepší pleť. Měla jsem ho v balení společně s krémem, proto vypadá tak hrozně, bylo to slepené dohromady nálepkou :/. 
4. balzám na rty Carmex. K tomu nemám moc co dodat, je mátový, skvělé voní a hydratuje! Objednala jsem ho na asosu.

A jací jsou vaši současní oblíbenci? 

02.07.12

Casual

Vyfoceno ráno, když jsme snídali na Jiřáku výborný croissant z farmářského trhu a ledovou kávu z Mama coffee! Já jsem si vyjela na kole, což nebyl úplně dobrý nápad, protože hned při prvním šlápnutí mi bylo jasné, že v těch džínách daleko nedojedu :)). Nejlépe se prostě jezdí v sukních a šatech!
Dnes se jedu po opravdu dlouhé době podívat do IKEA, tak jsem zvědavá, co tam mají nového. A pokud nic, tak se tam aspoň naobědvám :)).superúzké džíny FF, košile Lindex, náhrdelník byl dárek, ale myslím, že je z I am..., boty Topshop, brýle Reserved

fotil Pól

01.07.12

Sunday talks

Červenec! Dokonce je přesně prvního, což znamená, že dnes jsou to dva roky, co jsem se přestěhovala do Prahy! Jako by to bylo včera, bydlela jsem v krásném bytě u řeky na Smíchově s dvěmi kamarády, hledala práci, přihlásila se do školy a užila si spoustu srandy! Ladronka s Marketuli, lítání všude možně, Kampa a bydlení s chlapama taky nebyla žádná nuda :)).
Práci jsem našla, školu jsem stihla dokončit a začít magisterské studium. Za tu dobu se taky přistěhovalo pár přátel, z toho mám radost! Potkala jsem nové lidi a těším se, koho dalšího potkám ještě v budoucnu.
Cítím se trochu nostalgicky. Asi brzy navštívím kluky na Smíchově, uděláme si společně hromadu palačinek a sníme je na balkoně, kam si přitáhneme plazmovou televizi! Jako šéfové, jako kdysi :).
Své dva roky s Prahou pořádně oslavím, červenec bude skvělý! Musí být!
Na závěr přidávám fotku ze zmiňovaného července 2010, fotila nečekaně Bárb.
Tak na další dva roky? Uvidíme, jak dlouho v Praze ještě vydržím!