29.03.12

Puntíky

Jsem odjakživa odpůrce puntíků. Nikdy se mi nelíbily, ale něco se ve mně zlomilo, kdy jsem v second handu objevila tyhlety "babičkovské" šatičky. Úplně nové s cedulkou! Za 110 Kč! Když jsem je zkoušela, ještě jsem si nebyla jistá, ale stejně se mnou šly domů. A teď jsem moc ráda! Mají skvělou sukni a lehce nafouklé rukávy, které jdou vyhrnout, takže vypadají přesně dle mého gusta.

Fotila Rádě a o veselí se postaral kolemjdoucí muž :). Brýle a náhrdelník mám z asosu a neviditelné baleríny z H&M.
25.03.12

Sunday talks

V pátek jsem díky Černé Mooře zjistila, že jsou v Palladiu slevy a i když jsem tam nechtěla jít, tak jsem se rozhodla, že si zajdu aspoň do knihkupectví koupit knížku, kterou jsem už dýl chtěla :). Sleva 20% na knihy je fakt skvělá, protože mě tohleto čtení jde hodně do peněz. A i proto jsem se rozhodla, že až přečtu vše co mám teď doma, tak obnovím průkazku do knihovny a budu si knížky zase půjčovat. Na budování knihovny mám času dost, ne? :D
Kdyby vás to zajímalo, tak jsem si pořídila životopis Paul McCartney - Jeden život. Na biografie jsem zatížená, miluju číst příběhy a osudy různých lidí, i když v posledních letech jsem se dost zasekla u hudebníků a různých umělců. V poslední době jsem četla třeba autobiografii Keitha Richardse (DOPORUČUJU, mám ji i jako audioknihu, kterou namluvil Johny Depp), knihu o Johnovi Lennonovi napsanou jeho první ženou Cynthií nebo třeba už asi potřetí jsem četla knihu od Ultra Violet - Má léta s Andy Warholem.
Na druhou stranu, knihy jako jsou třeba teď strašně trendy Hunger games mě docela míjí. Možná si to přečtu, abych věděla, co na tom ostatní mají, ale rozhodně to není něco, po čem bych sáhla v knihkupectví jako první.

Jak jste na tom se čtením vy? Čtete? Jestli ano, tak co? 


Včera byl opravdu nádherný den, ráno jsme se sešly s Rádě na Náplavce a daly si snídani na farmářském trhu (mají tam fakt velký výběr, ale na můj vkus tam bylo až moc lidí), potom jsme si sedly k Vltavě, posnídaly, Valentýnka (pes) se vykoupala a bylo nám hej! Později jsme prošly půl Prahy, sháněly jsme boty, knížku, potkaly jsme Karla Gotta (ale já ho neviděla, protože... nevím proč, nevím kam čumím, když vedle mě stojí Karel Gott :D) a u toho jsme pily Beaujolais :D.
Později jsem si ještě šla na Floru vyvolat pár fotek z poslední doby, ale ten stroj na tisk zrovna nefungoval. Abych z toho nebyla smutná, tak jsem si zašla do MAC koupit rtěnku :D. Tentokrát tam byla moc milá slečna, vyzkoušela jsem si asi tři, co se mi líbily nejvíc a nakonec jsem si domů odnesla luster rtěnku v odstínu Politely pink, je to krásná barva, tak akorát na jaro/léto.

Vlastníte nějakou MAC rtěnku? Jakou? Mám takový dojem, že potřebuju ještě další :).


Na závěr pár fotek od Vltavy. Celý outfit vám ukážu v následujících dnech, tyhle babičkovské šaty jsem si zamilovala!23.03.12

Weekend

Konečně! Užijte si ho pořádně! A vidíme se v neděli u Sunday talks! :)

foceno v pondělí v parku v Rožnově pod Radhoštěm, vyfotila Háňa
brýle Reserved, bunda Forever 21, tričko Amplified 

21.03.12

V Holešovicích

Zatímco jsem domlouvala strašně důležitou věc, tak mě Raduška párkrát vyfotila. A protože její fotky jsou vždycky skvělé, nejde se s nima nepodělit!
Foceno u stánku Mumray :)

18.03.12

Sunday talks

Tento týden byl pracovně a školně náročný, ale i tak jsem se stihla aspoň zajít podívat na Holešovický fashion market.
Když jsme s holkama procházely tou tržnicí, tak jsme si říkaly, že to oblečení/kabelky/výrobky jsou tam všechny "na jedno brdo", v každém stánku to samé. Když jsme poté vyšly z haly 7, kde se konal Fashion market, došlo nám, že i tam byly totožné věci. U spousty prodejců jste mohli vidět např. látkové náhrdelníky (nebo co to bylo!), barevné sukně a hromadu podobných náušnic, broží a placek. Taky se tam v podstatě neobjevilo nic, co bychom už neviděli na předcházejících ročnících Fashion marketu nebo třeba na Code Mode (které bude teď v dubnu).
Ale i přes tohle mé stěžování :) se tam objevilo několik značek, co mě zaujaly. U slovenské značky retart jsem koupila peněženku bráchovi k svátku, je z ní nadšenej! Určitě se na ně koukněte. Mají jedinečný design, jak snový pro holky, tak i třeba skate tématiku nebo různé příšery pro kluky. Já bych bohužel takovou peněženku mít nemohla, protože nemá moc prostoru na karty a různé blbosti, které sebou nosím.
Potom se mi líbily tašky a oblečení od Young Primitive, které následují trendy a vytvořili metalické tašky, vesmírné legíny a trička nebo nebesky modré leginy s obláčky.
Jako poslední bych chtěla zmínit značku Mum-Ray, která tvoří super tašky a kabelky. O té ještě u mě na blogu uslyšíte :).
A co vy? Byli jste se podívat? Jaký máte názor na tyto akce?

16.03.12

FISHEYE

Minulou neděli měla Rádě půjčený fisheye objektiv, tak jsme s ním musely hned udělat pár fotek. Jak se vám tento efekt líbí?

Btw. S kým se dnes potkám na Holešovickém fashion marketu? A s kým se dnes potkám na koncertu Republic of Two v Jazzdocku? :) Nabitý den, mezitím jdu ještě na 4 hodiny do školy, snad vše stihnu!

p.s. Pokud se dnes nebo zítra chystáte do OC Chodov, tak v Douglasu u stánku Bobbi Brown budete mít možnost vidět světoznámého vizážistu Eduarda Ferreiru! (Dnes 15-18 h, sobota 14-18 h :).

13.03.12

My new tattoo

V pátek v noci jsem přišla k takovéto krásné kérce a protože se mi opravdu zalíbila, rozhodla jsem se, že si ji nechám ještě na sobotní oslavu. Jak se vám líbí? Lev salónů :D.

fotila Bárb
edit: tak prý to fotil Pól! Ale Bárbušky foťákem! :))

11.03.12

Sunday talks

Dnes jsem si na Sunday talks nepřipravila žádné téma, tak snad na něco během psaní přijdu :). Tento týden byl opravdu nabitý událostmi, jak super party v H&M (viz předchozí článek :), Zlatý David, víno na Pavlači, oslava Bárbušky narozenin v Liberci atd...:) U té oslavy bych se trochu zdržela, chtěla bych vám totiž doporučit super podnik v LBC, je to americká restaurace a  jmenuje se Coyote. Mají tam burgery, cibulový kroužky a podobný věci (co nejím :D), ale taky dobré víno, zázvorovou limonádu a opravdu milou obsluhu. Až se ke mě dostanou fotky, určitě se podělím!

Tento týden jsem taky udělala velký krok - pořídila jsem si kávovar! Takže teď děláme latté a kapučína i u nás doma :). Ale rozhodně nepřestanu chodit do kavárniček, zrovna dnes jsem byla na kafe s mou milou Rádě a udělaly jsme hromadu fotek, ovšem to jsou další fotografie, které vám prozatím neukážu, protože je ještě sama nemám, ale rozhodně s nimi udělám samostatný post, protože jsme měly speciální objektiv a myslím, že z toho vyjdou zajímavé věci.

NOVINKA: moje kamarádka Haninka si založila blog, kde bude každý den dávat jednu fotku ze svého života! Přijde mi to jako super nápad, rozdně se podívejte - SEM.

Na závěr bych chtěla trochu teatrálně poděkovat všem, kteří tady chodí, pravidelně i nepravidelně, komentují i nekomentují, i kdybyste tu byli náhodou poprvé nebo omylem, tak díky! Blogger už mi hlásí přes 250 followers! Mám z toho ohromnou radost, DÍKY!**

A aby to tu nebylo úplně bez fotky, tak tady je jedna ze středečního nakupování :)). Tílko je dáreček pro kamarádku, pokud vím, tak sem na blog nechodí, tak vám to můžu klidně ukázat! Líbí?

fotila Marietka z Check Czech fashion

09.03.12

Marni(vý) den

Haha, kolik slovíček se dá vtipně použít ve spojitosti s nedávnou kolaborací H&M a Marni? Spoustu! Ta kolekce fakt nebyla marná...:))
Dnes bych se chtěla trochu rozepsat o středě, která byla v torpédo stylu, tak jsem třeba nestihla pořídit ani jednu fotku (a to jsem v kabelce celou dobu měla dva foťáky, co na to říct). Ráno to začalo uklízením za poslechu dalších několika kapitol Stopařova průvodce, takže jsem se polovinu uklízecí doby jen smála, místo nějaké práce.
Odpoledne jsem vyjela pro Bárbušku do centra, zašly jsme něco vyřídit, prošly jsme pár obchodů (v Mangu mají v nové kolekci několik opravdu krásných šatů, zajděte se podívat!) a potom jsme na pár hodin skončily v kavárně (nečekaně). Kolem půl sedmé jsme se vydaly směrem Myslbek, protože jsme měly v plánu podívat se osobně na Marni kolekci v H&M. Mě se tam líbily brýle a Bárb si chtěla pořídit hedvábný top. Už po té půl sedmé se začala před obchodem formovat řada, my si však řekly, že tam stát nebudeme :) a šly jsme se ještě podívat do Zary a do Korres. Když jsme se vrátily, tak ta řada byla už asi trojnásobná, to už jsme vzdaly a poslušně se tam postavily a začaly okukovat ostatní. Přišly i Adélka Chloe a krásky z Check Czech fashion, které tam pořídily pár snímků, protože se to tam chic oblečenými lidmi jen hemžilo! Společně jsme postávaly v řadě a chvíli po sedmé se obchod otevřel a po etapách tam začali pouštět. Nelíbilo se mi, že i přestože tam bylo lano oddělující řadu od zbytku chodníku, tak nově příchozí to lano klidně překročili a cpali se na začátek řady. Nemám ráda lidi, co předbíhají! Pokud tam chtěli být první měli přijít dřív. Bohužel to byli i někteří bloggeři, kteří si asi mysleli, že mají přednost :).
Když jsme se dostaly dovnitř (tím myslím za statného sekuriťáka), pánové u stolečku si zkontrolovali naše jména a na ruku nám dali třpytivě růžové pásky. To už jsme si šly prohlédnout kolekci, Bárb si vzala svůj vysněný top v několika velikostech, aby si ho mohla vyzkoušet a já jsem objevila ty brýle. Bohužel mi neslušely ani trochu, vypadala jsem v nich velmi zvláštně, tak jsem je tam vrátila a šla se kouknout po dárku kamarádce k narozeninám, že aspoň využiju tu 25% slevu na celý sortiment H&M.
Zpočátku nám to tam přišlo fakt šílené, přecpané, všude spousta lidí, oblečení a málo místa. Říkala jsem si: "Kdy už bude konec? Kdy už půjdeme jinam?" Jenže v tu chvíli se to stalo. Naproti mě se zjevil stánek s koktejly z Absolut vodky! Velice ochotní a vtipní barmani tam míchali výborný koktejl s limetkou. Dala jsem si jeden, druhý...a už mi to tam nepřipadalo jako peklo na zemi! Dokonce jsem byla ochotná tam zůstat (dokud tam bude i ta vodka :).
Nakonec jsme odcházely všechny spokojené (a lehce opilé). Já koupila dárek, Bárb svůj vysněný top, potkaly jsme pár starých známých a nakonec to byla fakt dobrá párty!
Takže díky, Káťo a Káťo za uspořádání super večírku!  


Poté jsme se ještě vydaly do 2. patra na předávání cen Zlatý David, kde jsem moc chtěla konečně vidět duo Calm season, ale samozřejmě jsme přišly a oni zrovna dohráli poslední notu! :D Co na to říct! Ještě tam byl sólo Niceland, takže jsme slyšely aspoň něco. Předávání to bylo vtipné, anticeny jsou fakt super nápad.
Byli jste se tam někdo podívat? Ať už na anticenách nebo v H&M?

06.03.12

Saturdays outfit

V tomhle jsem si vyšla v sobotu na snídani na farmářský trh :)
Trenčkot Zara, džíny FF, šátek Asos. Fotila Haninka!


04.03.12

Sunday talks

Dnes mám pár věcí, které bych chtěla zmínit. Takže: AUDIOKNIHY. Posloucháte? Nebo radši čtete? Já rozhodně preferuji čtení, ale i taková audiokniha není k zahození. Mám jich několik a pořád jsem přemýšlela, k čemu si je mám pustit. Mám si lehnout, zavřít oči a poslouchat? Ne, to mě nebaví. Dát si je do mp3 a poslouchat třeba cestou do práce? To se mi moc neosvědčilo. Nakonec  jsem na to ale přišla. Poslouchám při uklízení! To je činnost, u které můžu vypnout a nepřemýšlet, takže stíhám krásně poslouchat. Teď mám rozposlouchanou knihu Stopařův průvodce po Galaxii, namluvenou Vojtou Dykem. Tohle dílo už jsem četla, i viděla film, ale audiokniha je zase jiný zážitek. Docela se těším, až zase budu uklízet! A až doposlechnu tohle, tak je na řadě Life od Keitha Richardse, namluvená JOHNYM DEPPEM! To se nemůžu dočkat. Posloucháte audioknihy?

Druhá věc – jak jsem se rozčílila v MACu.  O obchodech této značky jsem byla vždycky přesvědčená, že tam pracují ochotní profesionálové, kteří tomu, co prodávají, stoprocentně rozumí. Většinou tomu tak je, ale teď jsem se byla kouknout na novou kolekci, kde se mi strašně líbí balzámy/lesky na rty v kelímku. Ovšem slečna, která zrovna byla přítomná (bylo to v MAC na Floře), mi sotva ukázala, kde ty balzámy najdu, nic mi o nich neřekla a klidně si kousek ode mě uklízela šuplíky. Vrchol docela byl, když jsem se jí zeptala, jestli můžu některý vyzkoušet, tak místo toho, aby mi dala třeba nějaký štěteček, ať to můžu aplikovat (jsem si jistá, že jiná asistenka by mi ten lesk sama aplikovala), tak řekla „JO“ a dál si tam hrabala v šuplíku. No, long story short, nevyzkoušela jsem si nic, odešla jsem s prázdnýma rukama. Přece jen, dát za něco kolem 500 Kč s tak příšerným „servisem“, to je nesmysl. Stalo se vám to někdy taky? Zítra se chystám cestou z práce na Chodov, tak doufám, že tam bude ten milý klučina, který vždycky výborně poradí. Co si o tom myslíte? Očekáváte v dražším, profi obchodě nějaký standart nebo vám je to jedno?

Nějak jsem se rozepsala, co! Ve středu jsem po dlouhé době byla na koncertě – zašly jsme s Joll na kapelu Niceland do Rock café. Bylo to fajn, poslední koncert v „původní“ sestavě (já si teda pamatuju ještě jinou, ale to ani nebyla kapela, ale spíš Michal a jeho doprovod :). Zahráli největší pecky (ale zase, který jejich song není pecka?) , atmosféra v sále byla super a víno teklo proudem!

Na závěr pár fotek ze včerejší snídaně, na kterou jsme s Háňou zašly na farmářský trh na JZP! Daly jsme si výborný mandlový croissant s marcipánem z francouzského pekařství a kafíčko z Kávového klubu. Svítilo sluníčko, tak jsme si pěkně posnídaly venku na lavičce. Nádhera! 

03.03.12

KafíčkováníZrovna se chystám do školy, ale až skončíme, tak nebudu dělat vůbec NIC! A jaké máte vy plány na víkend?

02.03.12

Bobbi Brown na Chodově

Pokud sledujete Bobbi Brown ČR na facebooku, jistě už víte, že tato značka otevřela svůj druhý stánek v ČR a to v parfumerii Douglas v obchodním centru Chodov (ten první je v Douglasu v ulici Na Příkopě). Včera se tam konala menší akce, za účasti předního vizážisty Zdenka Fencla, který zde byl k dispozici, radil a zkrášloval.
BB koutek vypadá opravdu luxusně, moc se mi líbí, jak jsou tam všechny produkty vystaveny :).
Já jsem bohužel musela běžet do práce, takže jsem se zdržela jen chvíli a neměla jsem možnost se nechat třeba namalovat. Doufám, že někdy příště mi to vyjde :).
Byly jste se podívat? Chodov je sice trochu z ruky, ale myslím, že návštěva stála za to.
edit: ve víru psaní jsem zapomněla dodat, že jsem moc ráda potkala milé bloggerky Simone a ABNY a nově i Niku Chic!*