28.06.15

Přečteno

Ráda bych vám doporučila několik knih z těch, které jsem přečetla v poslední době. Po více jak roce jsem se přihlásila opět do knihovny a tak teď mám nekonečný přísun knih (až na to, že mou nejbližší pobočku uzavírají kvůli rekonstrukci až do prosince :) a inspirace co číst!Mindy Kaling - Is everyone hanging out without me? (and other concerns)

Kniha zamyšlení americké scénáristky a herečky Mindy Kaling, o které jsem v podstatě předtím nikdy neslyšela (jen viděla kousek dílu seriálu Mindy project), ale zaujal mě její název. Zaobírá se tam svým dětstvím, studiem na vysoké škole, stěhováním do New Yorku, bydlením v pidibytě v nebezpečné NY čtvrti se dvěmi kamarádkami, získáním práce v seriálu The Office, stěhováním do Los Angeles a to celé je řečeno ve vtipném kamarádském duchu, skoro jako bych s ní byla někde na kávě a ona mi vykládala svůj životní příběh.

Caitlin Moran - Morantologie

Nejlepší sloupky britské novinářky Caitlin Moran.Vtipně napsané fejetony z jejího života novinářky, vzpomínky na chudé (ale ne ochuzené) dětsví, vše protkané lehkým feminismem. Nejvíc mě dostaly její vzpomínky na rozhovor s Keithem Richardsem, koncert Paula McCartneyho a pařbu v Berlíně s Lady Gaga, na kterou se od přečtení této knihy dívám zase trochu jinak.
Doporučuju se neohlížet na obálku knihy (děsivý) a pustit se do čtení.

E. Lockhart - Ostrov lhářů

Twitter mě přinutil si tohle přečíst! A musím říct, že jsem ráda. Vůbec jsem netušila, co čekat, protože všechny recenze a články o knize jsou děsně tajemné a nic neříkající. A já vám v podstatě taky nic neřeknu, protože celý příběh je tajemstvím rodiny Sinclairů, která je báječná jen na první pohled. V hlavní roli peníze, láska, ztráta paměti a záhada, co se doopravdy stalo.

John Green - Hledání Aljašky

Celé přečteno ve vlaku. Řekla bych, že typický příběh od Johna Greena (OK, četla jsem jen Papírová města a Příliš mnoho Kateřin, ale podoba tam je) o středoškolákovi Válečkovi, který začne chodit do nové školy, najde si kámoše Plukovníka, zamiluje se do Aljašky a prožívá typické dny středoškoláka plné učení, kouření zakázaných cigaret na školních pozemcích a kanadských žertíků na nenáviděných spolužácích. Až do chvíle, než se stane ta nehoda...

Kristopher Jansma - Neměnnost leopardích skvrn

Tento příběh o psaní životního románu je tak zamotaný a zmatený, že jsem chvílemi nevěděla, o kom zrovna čtu. Hlavní hrdina se v jednu chvíli jmenuje tak, v jinou jinak. Udržet se v ději a vědět, kdo je kdo nebylo lehké, ale i přesto jsem byla do knihy úplně ponořená. Vezme si svou vysněnou ženu? Odloudí ji indickému králi? Nebo snad lucemburskému? Kniha o velkém přátelství, které v jednu chvíli vezme za své, ale za pár let se obnoví, jako by se nic nestalo. Cestování od New Yorku, přes Afriku až na Srí Lanku.
"...skoro každý je na půl úvazku spisovatel. Dokonce i lidé, kteří za celý život nenapsali ani jednu celou stránku si myslí, že možná už brzo sednou a vychrlí mistrovské dílo. Je to asi tím, že knihy opravdu dobrých spisovatelů působí, jako by to dokázal každý."

Četli jste v poslední době knihu, od které jste se nemohli odtrhnout? Ráda dám na doporučení.


04.06.15

June favorites


Květen je můj narozeninový měsíc, takže kosmetická nadílka je vždycky trošku větší. Jací jsou tentokrát mí oblíbenci? Je tam produkt na ruce, na pleť a klasicky několik věcí na rty.

Krém na ruce s vůní maliny od Manufaktury jsem si zamilovala na první dotek. Poslední dobou na krémech na ruce dost ujíždím, spotřebovávám tubičku za tubičkou a tenhle mi učaroval, jak vůní, tak lehkou texturou, která je hydratační, ale nelepící.

Tužka na oči Marc Jacobs v odstínu (LUNA)TIC byla v polské Sephoře láska na první pohled, haha. Samozřejmě mě to hned táhlo ke stojánku Marc Jacobs, zaprvé protože u nás není a zadruhé, protože od něj již mám paletku Lolita, kterou používám skoro denně a je skvělá. Tužka má gelovou texturu a vydrží celý den. Stříbrno-lila odstín není úplně barva "na den", ale  i tak ji nosím i do práce.

Leska na rty NARS z kolekce Christopher Kane for NARS je v barvě Glow pink. Nalákalo mě krásné balení a neobvyklá barva. Na rtech vypadá krásně, a i když lesk třeba po jídle zmizí, tak na rtech zůstane lehce růžový "stain". Pro mě nejpoužívanější dekorativní produkt na rty za uplynulý měsíc.

Kombo LUSH Popcorn scrub a Clarins Moisture replenishing lip balm s voskem z růže. Z počátku měsíce jsem měla rty šupinkové a dost vysušené, což lehce vyřešil scrubík s vůní popcornu z Lushe v kombinaci právě s balzámem na rty od Clarins. Scrub rty obrousí a balzám zase vyživí.

Last but not least. Krém na obličej od Kiehl´s. S přibývajícím sluníčkem jsem sháněla krém s SPF, a nakonec se rozhodla (po vyzkoušení vzorku) pro tento Ultra facial moisturizer s SPF 30. Voní jako léto, lehce se nanáší a okamžitě se vsákne. Pleť je po něm lehce rozjasněná a hlavně chráněná před sluníčkem. 

A jakou kosmetiku jste si za květen oblíbili vy?