29.09.11

Palma

Hlavní město Mallorcy jsme s kamarádkou navštívily hned dvakrát! Tak moc se nám tam líbilo. Nádherná gotická katedrála tyčící se nad mořem, úzké uličky plné obchodů, kavárničky, galerie... je tam pro každého něco. 
My jsme prošly všechny důležité obchody (španělské značky jako Zara, Zara Home, Pull and Bear, Stradivarius, Blanco atd..:) a navštívily skvělou galerii Museu Fundación Juan March, kde zrovna probíhala výstava děl Williho Baumeistera. Kromě této výstavy jsme shlédly i stálou sbírku obrazů od Pabla Picassa, Salvadora Dalího nebo Joana Miró. 
V kavárně jsme si daly božské latté, bagetku i dortík. Proč se odbývat, žejo :).

Joan Miró and me.
Nádherný secesní dům.
RIP balerínky! V sobotu v akváriu jsem v nich příšerně zmokla,byly už dost staré a na vyhození, no a po tom dešti už úplně, tak jsem je vyhodila :D. A teď mi poraďte kde mám sehnat nové baleríny, černá barva, bez mašliček (!!! nenávidím mašle) a podobně.
Španělská vína jsou výborná! Několik jsem jich stihla vyzkoušet :)).
 Monument Joan Miró.
 Vtipná výloha u LV. Kabelky na nožkách :)
Výborná věc! Olivy ke každému jídlu. Ještě lepší věc, Evča, která tam byla se mnou, olivy nejí, takže její porce šla okamžitě ke mně, jupí!

28.09.11

Good girls go to heaven, bad girls go to Mallorca!

Po více než týdenní neaktivitě jsem zpět. Důvod znáte z předchozího postu, byla jsem na dovolené. S kamarádkou Evčou jsme se vydaly na Mallorcu, kde jsme strávily týden. Bylo to skvělé, opalovaly jsme se, koupaly v moři, byly jsme v aquaparku, navštívily jsme akvárium i hlavní město Palma.
Foťák jsem vytahovala zřídka, ale zvládla jsem vyfotit něco i na jednorázový foťák, už se těším až dofotím film a nechám si ho vyvolat :)).


Druhý den ráno, jdeme se koupat! Z fotek to vypadá, že jsem chodila celý týden jen v černé, což není pravda, většinu doby jsem na sobě měla růžové věci od šatů až po šortky, ale to se mi jaksi nepodařilo vyfotit :D. 
Plážovou tašku jsem koupila v Gate a sloužila mi přesně ten týden, co jsem ji potřebovala :D. Cestou zpátky do ČR jsem ji nacpala výtisky španělské VOGUE a britské ELLE a protože jsou to časopisy fakt objemné, tak už na letišti v Palmě se utrhlo jedno ucho a v Praze druhé! Stane se.. :)
 Pohled z mého lehátka. S Evčou jsme chodily zásadně na růžové lehátka, až poslední den jsme se rozhodly, že zboříme stereotypy a půjdeme na modré! 
 Aqualand v El Arenalu. Tam to bylo báječné, nebylo moc lidí, takže žádné řady na klouzačky a tobogány! S Evčou jsme si nejvíc zamilovaly klouzačky Harakiri a Black Hole. Po hodině ježdění jsme byly už tak dokonalé v naskakování na ty nafukovací lodičky, že jsme si začaly říkat Jamajský bob a vážně jsme uvažovaly o tom, že se přihlásíme na nějaké mistrovství v ježdění na tobogánu. 
Překonaly jsme strach a šly jsme i na takové klouzačky, ze kterých jsme měly fakt respekt! A večer jsme si za odměnu daly pár koktejlů...:). 
Vtipné bylo, že jsem v tom akvaparku potkala mého souseda z Rožnova :) Svět je fakt malý!
Jinak tobogány na fotce se jmenujou ANAKONDA a byli u nich nej plavčíci! Hlavně Pedro, který se líbil Evči, viď :))
Cestou na svačinu :). Tentokrát i s kloboukem, mým věrným společníkem.


Brzy se tady objeví fotoreport z hlavního města Palmy a taky z Akvária, kde to bylo prostě amazing!

17.09.11

Maková rebelka

Opět kradu nadpis Bárb (má zbrusu nový blog, check it), která je autorkou těchto super fotek! Příprava byla hodně náročná. Zmalovaná jsem byla už z předchozího focení, ale Barborku napadlo, že mi se sestrou přidělají do vlasů hromadu umělých barevných pramenů a udělají z nich cop. No mělo cenu protestovat? 
Vypadala jsem, jako kdybych utekla z cirkusu/blázince. Barevné vlasy, klobouk, červená sukně a kozačky, no občané Vysokého Mýta měli pozdvižení!
Vzaly jsme auto a vyjely do okolí, že najdeme nějaké dobré místo k focení. Kříž, který napadl Bárb, že by byl dobrou proprietou byl obsazen (ležel u něj nějaký bezdomovec a já přemýšlela, jestli je vůbec naživu :D), tak jsme jely dál, až jsme potkaly tohle pole s mákem. Sice bylo hned u cesty a lidi z projíždějících aut občas nechápali, ale to nás nezastavilo! Takže tady máte výsledek, líbí? (Už jen protože jsem si kvůli těm fotkám TOLIK vytrpěla :D)
Více najdete opět ZDE


P.S. Zítra jedu na dovolenou a vrátím se za týden, takže blog bude na chvíli opuštěn a bez nových článků. Se svým návratem vám to ale vynahradím!


15.09.11

Kavárnička

Byla jsem tam jednou. Už tam nesmím. Každopádně - kafe mi nechutnalo, fantu neměli :D, džus byl moc sladký, caesar salát byl boží.
Kavárnička Rožnov pod Radhoštěm.
Ale mají to tam hezký, to jo!
Fucking Berlin

Tahle knížka se mi dostala do ruky náhodou. RADE ji donesla domů z knihovny společně s dalšími zajímavými publikacemi, ale Fucking Berlin mě zaujal na první pohled. Už jen ten obal s neonovým žářivkovým nápisem a srdíčkem! Studentkou i prostitutkou? Hmm... hned jsem se začetla a po necelých dvou dnech mám dočteno.


Kniha líčí (pravdivý) životní příběh autorky, která se z malého městečka na Sicílii přestěhovala do Berlína, aby tam studovala matematiku. V Berlíně se zamiluje, hledá práci, ale u ničeho dlouho nevydrží... až se dostane k inzerátu na erotický chat, kde celá story jen začíná... Jaké to je žít dvojí život, studovat na vysoké škole, scházet se se spolužáky, bydlet s milovaným přítelem (který ale nepracuje, takže člověk musí dřít za dva) a zároveň několikrát do týdne docházet do "masážního salonu" vydělat si na živobytí? Knížka se skvěle čte a má spád. Nedokážete ji odložit a budete číst, kudy půjdete. Stejně jako já. Málem mě přivřely dveře od autobusu, jak jsem pomalu nastupovala s nosem v knize. 


Četli jste někdo? Názory? Já se těším, až ji přečte spolubydlící, ať o tom můžeme diskutovat.. :)zdroj fotky: kosmas.cz

13.09.11

Amazonka

Další z fotek od Bárb. Tentokrát jsem byla nucena sedět na improvizovaném mostku nad hromadou bláta :D. Ale vydržet se to dalo, sice se na většině fotek tvářím strašně naštvaně, ale najde se i pár, kde to není tak hrozné. Bárb se povedly, pojmenovala je Amazonka, tak jsem si název nenápadně ukradla..:)
Více fotek najdete TADY

12.09.11

Velvet Dead Land

Asi před měsícem jsme s Bárb nafotily tyhle fotky. Byl krásný slunečný den, já na sobě měla skvělé šaty a fotily jsme v moc hezkém prostředí u rybníka ve Vysokém Mýtě. Samé superlativy prostě. A pro mě to bylo něco jako terapie, cause I´m heartbroken you know. Není to jediné focení, co jsme ten den udělaly, těště se na další fotky.
Povedly se? Více jich můžete vidět tady

10.09.11

Currently

reading:
Life od Keitha Richardse, NYLON a Glamour (tyto a další časopisy si stahuju ve formátu pdf tady. Btw. mají tam i NYLON guys, na ten se chystám brzo, pánské časopisy mě vždycky hodně bavily).

listening:
Marina and the Diamons a nové album Red Hot Chili Peppers - I´m with you.watching:
Dokument Foo Fighters - Back and forth, The Beatles Anthology a ještě bych si ráda pustila dnes nějaký normální film (ne dokument), máte pro mě nějaký tip? A co vy v současnosti čtete, posloucháte a jaké filmy/seriály sledujete? 

08.09.11

Wonderful life

Hurry! :) O víkendu jsem byla doma v Rožnově a měla jsem se výborně. Víno, návštěvy, daiquiri u Fešáka, mojito v 10 ráno s Haninkou, setkání s Tomíxem. Bylo skvěle. Teď už jsem zase v jednom kole, pracuju, ale pomalu se začínám chystat na dovolenou, koupila jsem si knížku o místě kam jedeme, ať toho vím co nejvíc, čtvery nové plavky (ale jednom spodní část, můžu krásně kombinovat s vršky co mám) a taky plážovou tašku. Těším se, ale ještě mě čeká deset dní v práci. Teď vyrážím za kamarádkou do kavárny! Mějte se*

fotka z kavárny Marks and Spencer,nj, jsem kavárenský povaleč!

06.09.11

The death of you and me

Když jsem ji slyšela poprvé, říkala jsem si WTF? To se Noelovi moc nepovedlo... ale teď ji poslouchám pořád dokola :)

03.09.11

Time you enjoyed wasting was not wasted. JL

Fotky z půlky srpna, kdy jsme s Bárb a její sestrou jely okolo fotbalového hřiště kdesi na vesnici a rozhodly se, že se tam vyfotíme. Převlíkaly jsme se u cesty, abychom měly stejná tílka (mám jedno dvakrát, normálka), Tereza nám natupírovala vlasy (u mě to ovšem moc vidět nejde no,:D) a pak jsme tam pobíhaly po hřišti a dělaly blbosti :).

 Woodstock 1969.
 Surfing USA.
 Bárb pilně pózuje zatímco já...

A na závěr vzpomínka na léta na základní škole, kdy jsme museli povinně dělat gymnastiku:D