19.08.16

Movies

CAFE SOCIETY

Jako velká fanynka filmů Woodyho Allena začnu jeho novinkou. Cafe Society je roztomilý film z prostředí Hollywoodu a nablýskaných klubů v New Yorku. Hlavních rolí se zhostili mí oblíbení herci - roztěkaný Jesse Eisenberg, který odcestuje do Hollywoodu, aby tam pracoval jako asistent svého strýce a téměř okamžitě se zamiloval do milé Vonnie (nejkrásnější Kristen Stewart), která jeho city opětuje, ale jeho nabídku k sňatku kvůli jinému muži odmítá. Bobby (Jesse) se vrací do New Yorku, kde společně se svým bratrem provozuje noční klub a taky se stihne oženit za nádhernou Veronicu (Blake Lively). Jeho se zdá perfektní jen do té chvíle, kdy jeho klub navštíví Vonnie.

Kromě vtipného příběhu se můžete těšit i na krásné kostýmy a typickou hudbu z Allenových filmů a pár chudáků zalitých v betonu.
KOLONIE

Filmy podle pravdivých událostí mě vždy zasáhnou více. Bylo tomu tak i v případě Kolonie, příběhu o mladém páru uvězněnému v Chilské kolonii Dignidad, kam odstraňovali a mučili ty, kteří byli proti Pinochetově vládě. 
Moc se mi líbilo herecké obsazení, Emma Watson je velmi přesvědčivá, stejně jako Daniel Bruhl (kterého jsem zatím viděla jen ve dvou filmech a v obou ho teda pořádně zřídili. Tím druhým byli Rivalové). Vůbec si nepamatuju, jestli v tom filmu hrála nějaká hudba, jak to bylo napínavé :).TOHLE JE NÁŠ SVĚT

Captain Fantastic v originále. Film o neobyčejné rodině, kterou v přírodě vychovává svérázný otec (Viggo Mortensen) byl velmi úspěšný na festivalu v Karlových Varech a nakonec se dostal i do kin. V prvních minutách filmu jsem měla chuť odejít, ale jsem ráda, že jsem nakonec zůstala. Dvouhodinový vhled do velmi uzavřené rodiny, která se díky okolnostem musí vydat na cestu do civilizace a setkat se s úskalími, na která nejsou povětšinou připraveni.
Moje poslední návštěva kina byla ve Světozoru na film Humr. Viděli jste? Co si o tom myslíte? Já byla hrozně zvědavá, ale nakonec se mi ten film vůbec nelíbil, bylo tam příliš mnoho násilí (a smrti zvířat, kterou ve filmech snáším obvzlášť špatně), bylo to dlouhé a ze smyčcového doprovodu, který se tam objevoval ve velkém množství scén mi nebylo dobře. Abych nebyla úplně negativní, dvojice Colin Farrell a Rachel Weisz to opravdu skvěle zahrála. 

Jaký film zaujal v poslední době vás? Ráda se nechám inspirovat.


3 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Me before you byl urcite skvely film ! ten zaujal mne

Biancaprincipessa řekl(a)...

Ja by som t skor povedala co ma nezaujalo - velka grecka svadba 2 strasna blbost :)
Pozyvam na luxusnu giveaway o setrnu kulmu ROWENTA a vyrobky DOVE :) tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2016/09/obrovska-dove-rowenta-giveaway.html

Katie řekl(a)...

Give it up to live it up: to je hrozny dojak, vid? to vidim nekdy na zimni vecer s vinem a kapesnikama :D

Bianca. haha, to jsem nikdy nevidela , ani ten prvni dil tedy... dik za varovani :)