26.05.13

Sunday talks

Nemůžu uvěřit, že už je ZASE neděle večer. Tento týden byl pro mě pracovním, na nic jiného téměř nezbyl čas. Dnes jsem ovšem měla volno, tak hned zrána jsme s Raduškou zašly do Mama coffee na kávu a dortík. Taky se tam opět ukázalo, že mám děravou hlavu - vybrala jsem tam cheesecake pro spolubydlící, zaplatila, no a... nechala ho tam :). 

Odpoledne jsme potom s druhou spolubydlící, Monikou, prošly celé Arkády Pankrác a sháněly šaty na svatbu její sestry! Mise byla úspěšná, máme šaty, boty, kabelku i náušnice a náramek. A aby mi nebylo líto, že já jsem si nic nekoupila, tak jsem si vybrala sadu náramků ve Stradivariu.

Největší novinkou tohoto týdne ovšem je, že jsem si pořídila mixér! Měla jsem to v plánu již dlouho, protože miluju smoothie a různé koktejly s jogurtem a podobně a tohle je pro mě ideální pomocník. Mixuju teď každý den :).

Jaký byl váš víkend/týden?
19.05.13

Sunday talks

Čtvrtek. Koncert The XX. Pomalé písničky zrychlili, rychlé zpomalili... lasery, atmosféra a zastřené hlasy.  Ležící zvukař se zlomenou nohou. Zpěvák vypadající jako Josef Čapek. Plno známých kolem. VCR, Missing, Angels
Pátek. Návštěva. Kavárna. The Great Gatsby. Kino Panorama Rožnov pod Radhoštěm den po premiéře. Asi 20 lidí, takže prázdné kino. Krásný film. Dokonalé herectví Leonarda DiCapria. Padouch Tom, krásná Daisy a roztomilý Nick Carraway. 
Sobota. Narozeniny. Návštěvy. Film pro pamětníky. Oslava s přáteli v Pivovaru. Krásná kytice.
Neděle. Dokonalá procházka a vyčištění hlavy. The Great Gatsby (1970). Na vlak a zpět do Prahy.

Jak se máte vy?


13.05.13

A Ton of Love

V přestávce mezi učením a učením jsem se rozhodla ukázat vám dva (resp. tři) kosmetické produkty, ze kterých jsem v poslední době nadšená!

Jako první je make-up od Bobbi Brown (Long Wear Even Finish Compact Foundation). Jak název napovídá, je to kompaktní make-up, v takovéto praktické krabičce se zrcátkem (a v nižším patře je houbička na nanášení). Ke kompaktním make-upům jsem byla docela skeptická, dokud jsem nevyzkoušela tento. Je krémový, po nanesení jemně pudrový. Lehce kryje a krásně sjednotí celou pleť. Na nanášení používám stippling brush od Real Techniques, který má rovné štětinky, takže produkt rovnoměrně zapracuje do pleti. Dalším bonusem je rychlost nanášení, trvá mi to mnohem kratší dobu než třeba u tekutého makeupu.
Druhý tip je pěna do vlasů Totally Baked od TIGI. Poprvé jsem u ní slyšela ve videu na youtube, které se jmenovalo "Don´t buy these products" a Gregory tam vyprávěl o tom, že mu ta pěna udělá na vlasech ohromný objem, což mě dost zaujalo! Další zmínka byla u jiného youtube muže - Nickela, který zase tvrdil, že se bez této pěny ve svém hairstylingu neobejde. 

Je to v podstatě jemně pěnící tužidlo, které ale vážně na objem funguje! Stačí malinko, rozprostřít po délce vlasů a vyfénovat. Mám jemné vlasy, na které téměř nic nefunguje, ale tento přípravek si je ochočil :). 

Jediné minus je, že pěna tak zvláštně sladce voní.

p. s. Název postu jsem přebrala z nové písničky od kapely Editors, kterou jsem si zamilovala na první poslech. Pusťte si!:)

08.05.13

Room UPDATE

Zarámovala jsem si ten plakát! Taky jsem si pořídila nový polštářek a deku do okna. Proč? Ráda tam za teplých večerů vysedávám, piju kávu/víno a čtu si. Je to jedno z mých nejoblíbenějších míst v našem bytě a tak jsem se rozhodla si ho trošku vylepšit. 
(Rám, deka i polštářek jsou z IKEA, béžový polštář F&F)p.s. Ano, na kole mám pořád vánoční světýlka! Ještě jsem letos nevyjela :/ Snad se to ale brzy podaří!
p.p.s. Můj outfit se objevil na stránkách Check czech fashion!

05.05.13

Sunday talks. Gatsby? What Gatsby?

Už někdy od prosince se těším, až přijde do kin Velký Gatsby a ono se to pomalu blíží (16. květen)! Milovaný příběh, lesk a bída 20. let a hlavně Leonardo... Před pár dny také vyšel soundtrack, který mám už naposlouchaný. A mám k němu dost výhrady... nějak mi k příběhu nesedí rapový track od Jay-Z (i když tam se mi líbí samply z filmu, Dicapriův hlas to hned vylepšil), předělávka Back to Black od Beyonce a André 3000 nebo nejvíc shit písnička (jméno jsem radši zapomněla), kde zpívá ta z Black Eyed Peas (a dalších pár...). 
Zato se mi moc líbí PECKA od Jacka Whitea - Love is blindness, hit od Lany del Rey (will you still love me when I´m no longer young and beautiful?) a taky krása od The XX.

Půjdete do kina? Bude Leonardo Dicaprio (2013) více okouzlující Gatsby než Robert Redford (1974)?03.05.13

Perfect outfit vol. 2

První Perfect outfit podle mě jste mohli vidět v tomto postu z ledna. Myslím, že přišel čas na další :).
Takže, co bych si na sebe s radostí oblékla, kdybych měla neomezený rozpočet? Top trošku koresponduje s mou nestíhací náladou, kdy jsem pořád v práci nebo doma za počítačem a snažím se dohnat vše na zkoušky a diplomku. Na zábavu opravdu není vůbec čas, ale někdy si musím udělat přestávku, ne? :)

klobouk swell
bunda ACNE
kalhoty Vivienne Westwood
kabelka Céline
mokasíny Witchery
sluchátka then and now

A pusťte si. Dnes ji (zase) pouštím znovu a znovu. A znovu.