30.04.11

Občanský průkaz

Konečně jsem viděla Občanský průkaz. Chtěli jsme na něj jít s bráchou do kina, ale nějak to nevyšlo a poté jsem na ten film úplně zapomněla. Teď mi ale byl připomenut, a na jedné noční jsem se podívala. Můžu říct, že jsem se nestačila divit! Film se mi (na to, že je český), moc líbil, hlavní hrdinové mi během těch dvou hodin přirostli k srdci. Nakonci jsem si ale nebyla jistá, bylo to smutné? Nebo úsměvné? Asi oboje. V jednu chvíli jsem se dokonce rozbrečela vztekem. (Radím, nebrečte v práci, lidi pak divně koukají :D)
Každopádně doporučuju všem, kteří ještě neviděli.

29.04.11

Perfect man

Děkuji Stockholm streetstyle za nalezení perfektního muže. Kombinace sportovní bundy s elegantním oblečením a proužkovanou kravatou miluju! Plus ty sluneční brýle (nevíte, kde bych mohla podobné sehnat?) a sexy účes. Asi jsem zamilovaná :D
zdroj: stockholm-steetstyle.com

28.04.11

Red! Red?

Červenou uznávám jen na Converskách. (A na semaforu.) Takže jsem byla hodně překvapená, když jsem si v Lindexu vyhlídla a následně koupila tento náramek. RED? Námořnický styl, kotvy, kormidlo a lodičky v kombinaci s červenou "kůží" prostě žeru. Dnes jsem ho měla poprvé a slyšela jsem samé pozitivní ohlasy.
Odpoledne jsme byli na výborném vanilkovém cappucinu v Mama Coffee, budu tam jistě chodit častěji, like it there! 
Dnes máme doma pejska, tak si s ním pořád hraju. Takhle na pár dní mít zvířátko, to se mi líbí! Jestli mi zapózuje, tak ukážu později i foto :). 


 Jon Kortajarena and Terry Richardson
Jon Kortajarena by Terry Richardson
source 

27.04.11

Countryhouse

Už je to pár dní (týdnů možná), co mi přišel dáreček od úžasné Evy z blogu Glamazon - a to "peříčkové" náušnice. Náušnice podobného stylu moc nenosím, protože si myslím, že mi nějak extra nesluší, ale do těchhle jsem se zamilovala. Ven jsem si je zatím vzala jen jednou a ten den strašně foukal vítr, takže jsem měla vlasy všemožně v těch náušnicích zamotané, no nebylo to příjemné. Už se těším, až je vezmu příště, za krásného slunečného dne a hlavně do bezvětří :). Jak se vám líbí?
Ještě jednou díky, Evi!:)


26.04.11

Spring nails

V poslední době jsem si oblíbila laky na nehty značky Zoya. Mají krásné barvy! Super rychle schnou a nejsou ani moc drahé. Já jsem všechny koupila na aukru od této prodejkyně. Jaro si vybarvuju těmito barvami.Je jasně vidět, který používám nejvíce :D. Zleva: Zoya Nova. Miluju laky se třpytkama a tenhle je jich plný. Dlouho vydrží a odlakování taky není úplně nejhorší i přes ty třpytky. Druhý zleva, Zoya Laurie, používám když chci být nenápadná. Do školy na zkoušky atp. Fialový Zoya Dannii mi úplně uračoval. Leskne se do fialova a do stříbrna. Posledním lakem, Zoya Caitlin si nejsem úplně jistá. Pořád nevím, jestli se mi líbí. Ale spolubydlící si ho pořád půjčuje, je do něj zamilovaná. Dám mu ještě šanci a uvidím :).
Jaké jsou vaše tipy pro jarní lakování?


Aby to ale nebyl jen takový girly post, jak se vám líbí nové album Foo Fighters? Kdo neslyšel, tak tady je aspoň singl Rope.

25.04.11

Somewhere


Lovely movie. Nejvíce se mi líbily zpomalené pasáže. Žádné kouzla a zrychlené záběry. Cleo dělá snídani a my se na ni koukáme celou dobu, dokud snídaně není připravená. Johnny ve svém Ferrari jezdí po okruhu pořád dokola... + skvělá hudba. Jeden z top filmů letošního roku.

24.04.11

My Week

Report z minulého týdne. Kdo nerad články s dlouhým textem a málo fotkama, zdravím vás, dnes bude hodně textu a málo fotek :D.

MONDAY
Týden začal trochu zvláštním způsobem, radši nebudu psát, co se přesně dělo, aby mi nezablokovali blog pro nevhodný obsah :D. Z neděle na pondělí jsem byla v práci, takže jsem potom spala jen pár hodin přes den. Zbytečně jsem šla do školy na konzultaci, protože jsem se ani nedostala na řadu a musela jsem běžet zase do práce. Tam to tentokrát bylo v pohodě, chtěla jsem se učit, což moc nevyšlo, ale aspoň jsem napsala kousek eseje do angličtiny.
TUESDAY
Spánek? Jak to zpívá ten Xindl X, spánek je pro nuly? Já si zvládla zdřímnout aspoň na tři hodiny a potom mě probudil zvonek, přijel Martin! Spolu jsme měli busy day, on měl spoustu schůzek, já ho na několik doprovodila, hlavně na tu pro mě nejpříjemnější - s Ondrou. Taky jsem běžela na poštu pro tajemný balíček od... Jakuba Polanky! Stay tuned a dozvíte se víc. Navštívili jsme taky několik ateliérů a obchodů českých módních návrhářek, byli jsme např. u Taťány Kovaříkové, která na první pohled vypadá přísně, ale je strašně milá! (A měla tam tak krásné šaty, ach.) V mezičase jsem si ještě stihla koupit nejlepší podprsenku v H&M (ale tu neukážu). 
K večeru jsme unaveni vpadli do Panerie v Jindřišské (kde náhodou seděla i moje kolegyně :) a poté jeli domů, tam jsem zběsile do půlnoci dopisovala třístránkovou esej do angličtiny na středu. (A mazlila se s výtvory od pana Polanky a spol. :D)
WEDNESDAY
Dospávám. Běžím do školy odprezentovat svou esej. Měly to být tři stránky, kde jsme měli popsat a shrnout svou bakalářskou práci. Polovina lidí vyletěla, hlavně ti, co měli gramatické chyby v eseji a taky ti, co mají špatnou výslovnost (a to má očividně většina). Mě to naštěstí minulo, uspěla jsem, i když jsem byla docela nervozní a myslím, že jsem plácala páté přes deváté :D.
Potom jsem měla dvě hodiny volno, tak hádejte, co jsem šla dělat? Jasně, nakupovat :D. Nějak mě napadlo, že strašně potřebuju šaty, několikery jsem si vyzkoušela, ale žádné se mi extra nelíbily, tak jsem přešla na nápad, že NUTNĚ potřebuju nové sako, tak jsem v MNGu vyzkoušela asi patero sak, ale opět se mi žádné nezdálo perfektní, tak mě napadlo, že vlastně spíš POTŘEBUJU nové světlé baleríny :D a běžela jsem do Vagabondu, kde jsem si jedny pořídila, samozřejmě ne světlé, ale černé. Jsou boží! (Vyfotím, slibuji.)
Poté, celá rozjařená z nových bot, jsem šla na konzultaci bakalářky a  domů, ověšená taškama jako vánoční stromeček (ještě nákup v Albertu :D). 
Doma jsem pak ve schránce našla novou Marii Claire, velikonoční pohled od babičky a supernejlepšííí dopis od Haninky, společně s balíčkem nasušené máty (na čajík). První co mě napadlo bylo, že mi Háňa poslala marihuanu :DD. Na poště si jistě říkali, co to v tom sakra je, divím se, že obálku neotevřeli :D.
Večer jsem se vydala na party ke spolužákovi, kde jsem za přibližně dvě hodiny stihla vypít lahev růžového lambrusca a půlku růžové bohemky :D. P.:"Tentokrát jsme neudělali ostudu ne? Bavili jsme se o normálních věcech." K.:"Myslíš o tom, jak pojedeme od Thajska, přemluvíme nějaké Thajky ať s námi jedou do Česka a založíme tady bordel?"
Z domácí party jsme se přesunuli na školní party, kde mě to ale tak nebavilo. (Ale aspoň jsem dostala bublifuk!) 
THURSDAY
Vstávání v pět. Po 3 hodinách spánku nic moc. Kafe, kafe, kafe. Nakonec jsem to v práci nějak přežila a večer jsem neodolala a šla do LMB na koncert Sunshine! Hráli songy z nové desky Karmageddon (která vyjde 2/5 zapište si to!) a bylo to tam úplné peklo! :D Nové songy jsou božíí, nemůžu se desky dočkat. Jednu píseň se Sunz odehrál Dušan Neuwirth a Manifesto odehrál/odzpíval Michal Motyčka, což byl fakt super zážitek! Nikdy by mě nenapadlo, že Sunz a Niceland půjdou tak super dohromady. Joo a na baru po mě chtěli občanku! :D Tak jsem byla zase potěšená, že vypadám jako by mi ani nebylo 18.
foto: ireport
FRIDAY
Původní plán - psát eseje, seminárky, bakalářku. BOHUŽEL se nepodařilo. Nakonec jsem strávila odpoledne na Letné s kelímkem piva :D. Bylo fakt nádherně, poprvé jsem byla venku jen v tričku s krátkým rukávem. 
Taky jsem se na Floře stavila v Reserved, kde teď mají trička s Marilyn Monroe a s Audrey Hepburn. Vím, že Audrey je pro spoustu bloggerek ikonou, takže šup do Reserved! :P
Večer jsme s Radkou šly na jumping, který mi utekl rychlostí blesku. Nejhorší byl konec, kdy jsme posilovaly s činkama. Myslela jsem, že už to nezvládnu. (A celé tělo mě začalo bolet až dnes :D). Tak jsme si po cvičení koupily za odměnu točenou zmrzlinu ve Světozoru.
SATURDAY
Celý den v práci. Hrůza. Odešla jsem asi o hodinu a půl později, plno lidí a hlavně pořád nějaké problémy, takže jsem byla ráda, že jsem večer doma. (Ale aspoň každý dostal od ředitele 2 Kg jahod!!! Mňam :)
Doma se mi podařilo konečně dát do perfektního stavu koupelnu - konečně jsem koupila tyč a závěs :D. Takže jsem si to pěkně nainstalovala a byla na sebe pyšná (čekám, kdy to na mě celé spadne).
SUNDAY
Opět v práci. Nebylo to tak hrozné jako v sobotu. Večer jsme byly s Radkou ve Světozoru na film Sofie Coppoly, Somewhere. Moc se mi líbil a doporučuju. Dobrou noc*
picture source google.com


22.04.11

Don´t sit down cause I´ve moved your chair

19.04.11

Fake tales of San Francisco

Koncert Kryštof v sobotu byl skvělý. Jako dvě korunované blondýnky jsme sice dorazily původně do špatného kina (myslela jsem, že ONA VÍ, kde to je! :D), ale na správné místo jsme dorazily včas. Film, který koncert doprovázel byl vtipný ("ty jsi tady Polhreich"), milý a plynule navazoval na písničky a obráceně. Byly jsme hodně ve předu, takže jsme viděly a slyšely vše. A Richardovi to moc slušelo, víte.
Během posledního měsíce mi přišlo přibližně pět nových knih o Beatles, koupila jsem si pár časopisů... a nestíhám to číst, vůbec, Reflex teď čtu tak měsíc dozadu (a to mě štve, ten se má číst aktuální!), hromádka dubnových časopisů ještě čeká. (Ale pořád jsem na tom líp než má spolubydlící Markéta, která pokaždé když jí donesu ze schránky novou ELLE říká "už zase? Ještě nemám přečtenou tu únorovou" :D). 
Čas je nedostatkové zboží a proto vám píšu třeba zrovna teď, ve 4 hodiny 11 minut ráno (a měla bych dělat něco úplně jiného, ale nemám sílu). Na zítřejší zkoušku už se naučit nezvládnu (mozek nespolupracuje a je mu úplně jedno, že si musím zapamatovat skripta z dopravy), takže se musím přihlásit na jiný termín, třístránkovou esej do angličtiny jsem taky přes noc nestihla, mám půl strany, takže zbylé dvě a půl budu muset dopsat někdy přes den. Ale to vážně netuším kdy, když se musím trochu vyspat, potom mi přijede návštěva a večer se jdeme s Radkou fotit. 
Nestěžuju si. Jen jsem si tak chtěla shrnout svou dnešní situaci. A zítřejší. Vlastně taková situace bude přibližně do konce června. Možná dýl. Takže bych se ráda předem omluvila, když nebudu přispívat moc často, ani komentovat to, co napíšete vy. Jednou si to ale vše přečtu (i když s velkým zpožděním). 
NESTÍHÁM je teď mé oblíbené slovo. Ale abych nebyla jen pesimistická,že nic nestíhám, musím říct, že je to i proto, že na zábavu si vždycky čas najdu. Na meet up minulý týden jsem šla po 3 hodiných spánku, v posledních 7 dnech jsem byla na třech skvělých koncertech (Does it offend you yeah, 100°C, Kryštof) a na další se chystám (křest Sunshine) a ve středu se asi mihnu na školní party v retrostylu. A když je venku hezky neodolám a zajdu aspoň na krátkou procházku. Z té sobotní mám exkluzivní fotku nejlepšího prstýnku!
 Dokáže někdo přečíst, co říká? Jo jasně, je to NEČUM. :D To mě prostě dostalo! A tak jsme s prstýnkem byli na procházce, po Vltavě plula plachetnice a prstýnku se moc líbil výhled na Pražský hrad.
ring by minimon a photo by P. 

16.04.11

Eight days a week

Tak jsem ten čtvrtek nakonec nějak zvládla a i jumping byl boží! Jsem ráda, že jsem nevynechala a poctivě jsem tam šla :). 
Včera jsem celý den byla v práci, večer jsme se pak doma s Radkou rozhodly, že půjdeme na Code:Mode, kde se mi teda líbilo o hodně víc než na podzimní/zimní edici. Zamilovala jsem se do triček a tílek značky The Birthday Suit! Bohužel, tílko co jsem chtěla měli už jen XXL. Možná se tam ale ještě vrátím pro tričko s Karlem Lagerfeldem :) Ale nejlepší stejně byla leopardí matrjoška! Tenhle stánek pro mě byl highlight celého Code:Mode. 
Já osobně jsem si tam koupila jednu věc a to plastový prstýnek od Minimon, který vám brzy představím v celé jeho kráse. Je nejlepší! :D (A dostala jsem od nich skvělé nálepky, myslím, že na laptopu se budou skvěle vyjímat!)
Dnes ráno jsme s holkama dělaly k snídani palačinky, já si udělala s tvarohem a s jahodama, takže jsem příjemně nacpaná a chystám se dopsat konečně už bakalářku, tak mi držte palce! A večer koncert kapely Kryštof!
Protože nemám žádnou novou fotku (dnes snad něco vyfotíme?:), tak se s vámi podělím s pár fotkami z webkamery :D

 before the party
Vzkaz :D (minulý víkend jsem slíbila, že vytřu podlahu a Radka slíbila, že upeče koláče. Samozřejmě jsem na to zapomněla, a když jsem přišla někdy v noci domů z koncertu DIOYY, na stole byly koláče a na nich tento vzkaz...znáte to, bez práce nejsou koláče :D)
 New hat
 HelloVínek

edit: foto mého pracovního stolu, ať vidíte, jak poctivě pracuju :D 

14.04.11

Today (Is not the day)

Today is really not the day. Ráno jsem musela vstávat na 8 do školy, vstala jsem po pár hodinách spánku s takovou lehčí kocovinkou a sotva se doplahočila na metro. Včera večer jsme to totiž rozjeli, doma víno, potom Hard Rock Café (koncert 100°C), tam mojito, potom jsme jeli zpět domů, tam jsme si otevřeli další víno a bylo vymalováno! (Doslova, ale o tom se nebudu radši vůbec zmiňovat :D).
Ve škole jsem dnes celý seminář prosmrkala, jsem nachlazená a hrozně mě to štve. Večer jdu na jumping, to jsem vážně zvědavá, jak tam budu hodinu skákat a do toho pořád smrkat. Ale odhlašovat se nechci, protože se na to už týden těším (a taky mám nové Puma tílko na cvičení ;).  
Přidávám slíbený minihaul :D. Už zase dlouho nepůjdu do žádného obchodu, asi si naordinuju další ban na všechno, i na potraviny :P.

 Tvářenku jsem fakt potřebovala, došla mi už dávno, snad rok jsem byla bez tvářenky! Tahle od Maybelline je světlounce růžová, ale efekt má mimořádný! Když jsem se s ní poprvé nalíčila a potom přišla do práce, hned mi kolegyně říkala, jak je to možné, že vypadám tak svěže už v 6 hodin ráno :D. (Možná se tak narodila, možná je to Maybelline :)
 Tyhle nálepky na nehty jsem viděla na blogu Birds of feather a strašně se mi líbily! Ještě jsem je nevyzkoušela (trochu se bojím :D), ale až je nalepím, tak dám vědět, jak to dopadlo.
Za pět korun :D. Až se mi jednou bude chtít (= asi nikdy), tak si udělám hvězdičky na nehty.
No a slavný praskací lak, pořád si nejsem jistá, jestli se mi to co vytváří líbí nebo ne. Spíš ne :D. Takže ho asi někomu daruju :). 
edit: pusťte si první vlaštovku z nového alba Sunshine! 

11.04.11

Being bad feels pretty good

Pracovní víkend jsem přežila! V neděli jsem trochu vynechala spánek (téměř, spala jsem 3 hodinky :) a ve 12 hodin jsem měla sraz s Adélkou. Prošly jsme se přes Karlův most a došly do Sbux na další bloggers meet-up pořádaný Módní unií. Tentokrát bylo téma psaní do módního časopisu (nejen o módě :). Redaktory Kristýna a Petra nám vykládaly o práci v časopisu InStyle, jak vznikají články, co je na práci baví a co méně, co zajímavého se jim stalo. Celé setkání mě moc bavilo, dozvěděla jsem se spoustu informací, které mě zaujaly a poznala spoustu nových milých bloggerek. (Je neskutečné, jak jsou všechny bloggerky krásné, vždycky se mezi nimi cítím jako největší šereda. Fakt! :)
Po skončení jsem vyrazila do Palladia do PUMY, za mou nejdražší Marketulkou. Potřebovala jsem totiž tričko/tílko na cvičení. Vybrala jsem si tam růžové tílko (chtěla jsem černé, ale Marketuli mě přinutila vzít si růžové :D) se všitou sportovní podprsenkou, tak jsem zvědavá, jak se to osvědčí :D. A nebyla bych to já, kdybych si nekoupila ještě něco, růžovo-fialové (!!!) pruhované mega tričko mi říká paní. Jsem do něj zamilovaná, vrátím se tam i pro černobílou a modro zelenou verzi :D. Zašla jsem i to Topshopu, kde jsem sice nic nekoupila, ale zato jsem tam potkala krásku z Le Simple a jejího muže a taky Alici, která si koupila skvělý náramek :).
Po nákupech následovala procházka v Riegráči (ale mezitím jsem se musela jít domů převlíct a přezout, ty šaty, co jsem měla na sobě, mají nebezpečně velký výstřih, necítila jsem se moc dobře a hlavně každý zíral!), vzala jsem s sebou foťák a nevyfotila ani jednu fotku (nečekaně), zjistila, že muži nemají žádný orientační smysl a následně jsme doma vypili láhev lambrusca a prohlíželi si staré fotky. 
Večer jsem běžela do LMB na koncert Does it offend you, yeah? Byli báječní, i když zpěvák pořádně odflákl Let´s make out a nehráli Epic Last song. V Music baru taky měli nové Brusinkové Frisco! Mňam :).
Koncertem den ještě neskončil, ještě jsme koukali na Help!, dali si vodní dýmku (já propálila koberec :D) a pak až domů a do postele. 
Dnes blog bez fotodokumentace, nic jsem totiž nefotila, spíše jsem nestíhala vstřebávat zážitky. Zítra nebo pozítří se těšte na mini haul z drogérie. (Zase jsem se nechala unést :D)

 A aby to tady nebylo dnes úplně bez obrázků...:D Nejlepší kapela, ever.

edit: video ze včerejška! The funky monkey is coming!

08.04.11

Hallway

Poslední dny jsou úplně skvělé. Projekt ve škole se nám s klukama moc povedl, jsme šikovní! Konečně je počasí na točenou ze Světozoru (stejný nápad měla včera velká spousta lidí, byla tam kilometrová řada :), sezení ve Františkánské zahradě nebo u kašny na Uhelném trhu. 
Taky jsem si byla včera zacvičit, skvěle jsem se odreagovala, celou hodinu jsme cvičili na jeden dlouhý remix nejlepších hitů Madonny! (To, že jsem si pak v šatně zapomněla cvičící leginy je jiná věc :D). Po cvičení ještě na procházku, pro džusík do Mangaloo, do Marks and Spencer na dobroty a domů.
Teď se chystám na rande s mou Marketuli, sraz ve Sbux na Malostranském náměstí, kam se chystám i v neděli na Meet up! Jde i někdo z vás? :)
Fotky ještě z Drážďan, z muzea, kde jsme objevily (Bárb objevila) skvělé místo na focení :) 
 wearing džíny FF, boty New Yorker, tričko HM, sako Zara (second hand)

06.04.11

I am the Walrus

Včerejší bowling jsem úplně projela :D. No a dnešek klasicky ve škole. Dělali jsme se spolužákem prezentaci na naše zítřejší vystoupení (já + 2 kluci, umím si vybrat spolupracovníky :), v angličtině jsem upadla do deprese (opět nic neumíme a na státnice vůbec nestíháme), tak jsem si šla spravit náladu na Beatlemánii! Jasně, už jsem tam byla, ale dnes byl poslední den trvání této výstavy, tak jsem tam prostě ještě naposledy musela jít :).
Povedly se tam docela pěkné fotky! V kadeřnictví (druhá fotka), pouštěli do sluchátek bezkonkurenčně boží písničku (ne od Beatles, byla česká), ale bohužel nevím, co to bylo za interpreta (ale vsadila bych se o Vaška Neckáře :D) a song :(.
Později jsme ještě šli do pánského HM koupit sluneční brýle kamarádovi a já tam objevila skvělý slaměný, ale černý, letní klobouček! :)) 
Teď dodělávám seminárku, podařilo se mi polít půl pokoje mattonkou (hezky mi vypěnila :D), cpu se Míšou a za chvíli jdu spát, zítra bude náročný den. Dobrou noc* 

05.04.11

Under cover of darkness

V přestávce mezi jednou seminárkou a druhou seminárkou jsem se rozhodla udělat další inspirační post. Tak enjoy! 
p.s. Večer jdu hrát bowling, tak snad si nic neudělám :D.zdroj: random tumblrs

03.04.11

Sweet By and By

Neděle! Krásný den! S maminkou jsem byla na výstavě Městečko pod Radhoštěm, která byla moderně pojatá, každý dostal port se sluchátky a pouštěl se nám výklad podle toho, kde jsme zrovna stály! Bylo to moc zajímavé, historie našeho města s krásným vyprávěním, spousta vystavených věcí a krátké filmy. Mooc se mi to líbilo!
Později jsem šla na vyhrané fondue s Joll. Probraly jsme všechno možné (hlavně byty a brusle a kolo..:D). Fondue bylo super, jen mě překvapilo, že to byla taková ta "pudinková" čokoláda (jak bývá horká čokoláda) a ne obyčejná čokoláda. 
V šest jsme se rozloučily a já ještě spěchala na sraz s kamarádkou Sissi. Daly jsme si zmrzku a ještě na chvíli zaskočily do čajovny. Teď se snažím tvořit seminárku do Ekonomiky cestovního ruchu, ale vůůbec se mi do toho nechce :).

 "Dortík" ze zakysané smetany s maminkou v kavárně. Mňam!
 Na náměstí v Rožnově. Už se mi podařilo udělat oko na punčochách :(. Jsem fakt šikula :D. 
Botky random obchod, punčochy Lindex, kraťasy second hand, tričko HM, bunda FF, kabelka Mango :)

02.04.11

Saturday afternoon

Několik fotek z dnešní procházky. Bylo krásně teplo a tak jsme si vyšli až na Slovensko :D. Na louce jsem se lekla ještěrky a našla jsem květinu, která nejspíš upadla z DIY čelenky nějaké fashionbloggerce :P.
Užívám si volno (i když teď jdu psát seminárku, ale to mám v plánu zvládnout rychle :D), chodím na kávičky, víno atd. A v pondělí ke kadeřnici, už se nemůžu dočkat, snad budu konečně vypadat zase normálně :).

 boty New Yorker, džíny F&F, tričko Lindex, košile Camaieu, bunda F&F, sluchátka WESC, brýle H&M