22.02.18

LIVERPOOL TRIP vol. 2

Má podzimní cesta do Liverpoolu byla v duchu klidu, relaxu, čtení, psaní a procházení se. Taky v duchu rýmy, kterou jsem tam asi třetí den chytla, ale to už je skoro zapomenuto :)).

O svém prvním výletu do města Beatles jsem psala tady.

CESTA

Opět jsem letěla s Ryanair, tentokrát přímým letem. (Naposledy jsem letěla přes Dublin). Let trvá cca 2 hodinky, takže se to dá v klidu zvládnout (pročíst/prospat). Novinka u Ryanair je, že veškeré příruční kufry u Gate převezmou a dají do zavazadlového prostoru, což je fajn, že se o ně nemusíte na tu chvíli starat... ale to by mi nesměli ten kufr vrátit při cestě tam totálně odřený a při cestě zpět s utrženým úchytem na zip :/

UBYTOVÁNÍ

Jelikož Liverpool je na tom s nabídkou hotelů dost špatně (kromě Hard Days Night hotelu, za který se mi ale nechtělo utrácet), zamířila jsem na Airbnb. Tentokrát jsem se ubytovala u Kat v jejím krásném domě plném rostlin. Má nádherný obývací pokoj a kuchyň s retro nádechem. Pronajímá asi čtyři pokoje, což je ideální pro větší skupinku.
Tohle ubytování bylo cca 10 minut autobusem do centra města nebo půlhodinky procházky.
JÍDLO A PITÍ

Dostala jsem spoustu tipů od mé Airbnb hostitelky Kat a spousta se jich shodovala s mým instagramovým researchem :)

Bold Street Coffee - v centru Liverpoolu, malá kavárnička, kde dostanete perfektní espresso a skvělou snídani.

Rococo - další kavárna v centru města, dvě patra, několik místností. Je to takové malé bludiště, kde každý pokojík je zařízen v jiném stylu. Doporučuju skvělé jacked potatoes.

Moose coffee - kavárna v americkém stylu. V Liverpoolu jsou tři. Káva není úplně excelentní, dostane vás ale nabídka snídaní a dalších jídel přes den. Americké pancakes, waffle, toasty, vajíčka.... ještě teď na svůj toast myslím :D 

Leaf - hip podnik na Bold street. Leaf je značka čajů z Manchesteru (hodina od Liverpoolu) a otevřeli si kavárnu i v Poolu. V neděli dopoledne tam bylo totálně narváno a bylo proč. Má snídaně byly zapečené brambory s vajíčkem, capuccino a samozřejmě jeden z jejich místních čajů a byla jsem nadšená.


Love thy neighbor - zdravé a výborné jídlo na Bold street. Buddha bowls, hummus, batátové hranolky, smoothies... a výborné drinky :)CO VIDĚT

O tom, co v Liverpoolu vidět jsem psala již v prvním článku tady. Tentokrát jsem vynechala Beatles museum a Magical mystery tour, ale vrátila jsem se do Tate gallery, kterou miluju. V té době probíhala výstava děl Roye Lichtensteina.Navštívila jsem i majestátní Liverpoolskou katedrálu. Má jednu z nejvyšších kostelních věží na světě a také zároveň největší zvony na světě - tomu opravdu věřím, protože když se rozezní, tak je slyší opravdu celé město.

Sefton park a jeho Palm house. Park plný sportovců, psů a milovníků exotických květin. Must see!


NÁKUPY

Nákupy jsem v Liverpoolu moc neprožívala, spíš jsem sháněla různé čaje (english breakfast), které u nás nekoupím a zásobila jsem se na pár měsíců dopředu.


Byli jste někdy v Liverpoolu či okolních městech? Británie už mi chybí, tak ráda uvítám tipy na další destinace v okolí.

05.01.18

2018

V roce 2018 bych chtěla konečně přestat přemýšlet nad věcmi, které nemůžu ovlivnit. Nad lidmi, které nemůžu změnit.

Pokračovat a stále se starat o tělo a mysl. Plavat, cvičit jógu, chodit na mé oblíbené lekce bodyformu a jednou týdně skočit do ochlazovacího bazénku po sauně.

Číst hodně knih a koukat na feelgood filmy. Poslouchat hudbu. Hodně hudby.

Trávit volný čas s mými milovanými. Zamilovat se.
obrázek22.12.17

2017 YEAR IN BOOKS

Post o hudbě jsem začala tím, kolik minut poslechu mi spočítalo Spotify. Dnes bych začala tím, že podle Goodreads jsem letos přečetla zatím 33 knih (mám ráda statistiky, všimli jste si? :). 
Z těch několika knih, co jsem stihla přečíst bych Vám ráda některé doporučila.

Elena Ferrante - Geniální přítelkyně (první, druhý i třetí díl). V češtině vyšly zatím tři díly ze čtyř a každý jsem zhltla během pár dní. Poté, co se trochu zorientujete ve velkém množství postav totiž nejde přestat číst. Geniální přítelkyně vás provede dětstvím Eleny a Lily, Příběh nového jména bouřlivým obdobím puberty, lásek, mladým manželstvím a Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou vám ukáže pohled na život Eleny po svatbě, život matky, která není spokojená se svým manželstvím a zároveň život přítelkyně, která se snaží zlepšit pracovní podmínky své kamarádce z dětství.


Z českých autorů mě bavil Malý pražský erotikon Patrika Hartla (vtipné)Dělám si to sám od Martina Váši (megavtipné) nebo depresivní Ke dnu od Anny Bolavé.Nadšená jsem byla z Tajné historie od Donny Tart. Příběh o vynikajících univerzitních studentech, kteří zjistí, jak jednoduché je někoho zabít... v době, kdy jsem knihu četla, byla k sehnání pouze v knihovně, teď jsem ji ale viděla nově vydanou na pultech knihkupectví :)

Amerikána od Chimanandy Ngozi Adichieové. Příběh o lásce Ifemelu a Obinzeho, kteří jsou nespokojení se svým životem v Nigerii a rozhodnou se jet hledat štěstí v cizině. Jejich cesty se tímto rozdělí a opět se potkají až o několik let později, zpátky v Nigerii, oba v nové životní situaci.

Hodně mě bavil i Kruh od Davida Eggerse, román, který mi připomínal 1984 od Orwella - ovšem v současné době. Hlavní hrdinka Mae získá práci v nejlepší firmě na světě - Circle, tam chce pracovat prostě každý. Circle spojuje všechny sociální sítě dohromady společně např. s bankou, informacemi o zdraví atd, a vytvoří každému jednu vlastní online identitu. Každý ví všechno o všech. Je to tak správné. Lidé by neměli mít tajemství. Nebo ano? 
(Film Kruh s Emmou Watson a Tomem Hanksem ale moc nedoporučuju, oproti knížce to bylo slabé...)

 Co mám číst přes Vánoce? A příští rok? Ráda se dozvím Vaše oblíbené knihy letošního roku.