31.01.15

Movies

Kód enigmy / The Imitation game


"Pustíme si tohle?" "Hmm, tak třeba." Od první chvíle jsem byla namotaná na příběh geniálního matematika (dost Sheldon Cooper style), který byl najat britskou vládou, aby se svým týmem rozluštili nacistický kód Enigma. Přiznávám, že je to první film, s internetovou senzací Benedictem Cumberbatchem (čtu o něm všude!), který jsem viděla, jeho herecký výkon se mi líbil, přesně vystihl "vyšinutého" génia, který není schopný spolupracovat se svými kolegy a žije ve svém vlastním světě. Potěšila mě přítomnost Keiry Knightley, kterou mám od Begin Again docela ráda. To, že je příběh založen na skutečných událostech mu dodalo na autenticitě a mě pobavil i dojal. Je smutné vidět, jak může dopadnout někdo, kdo měl tak obrovský přínos na ukončení 2. světové války. 
Více informací o filmu tady.Velká šestka / Big Hero 6

Na opačné straně filmového spektra bychom našli film Velká šestka. Disneyovka o robotu - doktorovi jménem Baymax a partičce "nerdů" kolem něj. Takový ten film, u kterého byste asi ani nemuseli plakat, ale stejně vám slzička ukápne, když Baymaxův stvořitel přijde o život a jeho malý bráška zůstane sám. Film jako dělaný pro líné víkendové odpoledne, kdy si budete přát mít takového robota, který se o vás postará jakmile řeknete "au"...
ČSFD filmu tady.

U čeho jsem se podivovala celý film a pořád nevím co si myslet: Mapy ke hvězdám.

Co mě opravdu nebavilo: Birdman. Hrozný.

Co bych chtěla vidět: Whiplash, Sils Maria

Viděli jste některý z těchto filmů? 

28.01.15

Reds


Propadla jsem červené. Šaty, sukně, kabelka... rtěnky! Matná, lesklá, je mi to jedno, hlavně, že je červená. Za poslední měsíc se do mé sbírky připojily dvě nové červené (děkuji Ježíškovi) a jsem z nich tak nadšená, že jsem se rozhodla mou mini kolekci červených s Vámi sdílet.

Má první červená rtěnka byla/je Rimmel Rose Passion (na fotce druhá zleva). Asi rok jsem ji nosila jen doma, neodvážila jsem se s ní vyjít ven. Poté se přidala Mac Ruby Woo (první zleva), kterou jsem dostala na prezentaci Mac. Je matná a nádherná. Její aplikace je STRAŠNÁ (přijde mi konzistencí trochu jako lepidlo), ale výsledek je ohromující a vydrží dlouhé hodiny. 
Když loni na jaře Bourjois představili tekuté Velvet rouge rtěnky s matným efektem, neváhala jsem a jednu si pořídila. Nádherná červená (odstín Framboujoise, druhá zprava), která vydrží hodiny, můžu jíst nebo pít, a stále ji na rtech mám. Za cenu kolem 300 Kč je to doslova zázrak.
A pak přišly Vánoce a já dostala tmavě červenou Oblivion z kolekce Rocky Horror picture show od Mac. Leskne se a na rtech vypadá až slavnostně. Narozdíl od Ruby Woo se s ní pracuje jako po másle, lehce se nanáší a taky něco vydrží. Po jídle je jí sice třeba aplikovat znovu, ale to mi rozhodně nevadí.
Poslední na řadě je druhý vánoční dárek a to Palpitante 102 od Chanel. Rtěnka má luxusní černozlaté "cvakací" balení, a červená barva uvnitř je z těch odstínů, které sluší všem. 

Nosíte červené rtěnky? Jaké jsou Vaše oblíbené? Ráda vyzkouším další, protože jsem se do červené opravdu zamilovala.