25.02.14

Tuesday stuff

Už chvíli jsem nepřidala žádný tip na novou hudbu, a proto dnes přicházím s deskou, která vyšla nedávno a chytla mě tak, že téměř neposlouchám nic jiného! Je to So long, see you tommorow od Bombay bicycle club. Z kytarovek se kapela pomalu vyvinula v experiment se samply, chvílemi taneční, chvílemi stále indie-rockové pecky. Frontman kapely desku psal při cestách po Indii, Turecku či Japonsku a ovlivnění jinými kulturami je zde velmi znát (indické vlivy jsou například patrné v písničce Feel). Kapela geeků, která mě totálně dostala!

Desku můžete pořídit třeba tady. Soundcloud Bombay bicycle club here.

Jaká deska/song dostaly v poslední době vás?


18.02.14

Tuesday stuff

Čas na čtení. Jako první začínám s již rozečteným životopisem Micka Jaggera (chtěla jsem ho k Vánocům s tím, že o Mickovi žádnou knihu nemám, ale pak jsem si vzpomněla, že mám vlastně už dvě...!). Tahle je však doplněná o poslední události i další detaily, které se v jiných biografiích neobjevily. Vždy, když čtu nějaký životopis rockové hvězdy, tak u toho poslouchám písničky a alba, o kterých se tam mluví! Dodává to tomu úplně novou dimenzi :).

Co právě čtete vy?16.02.14

Sunday talks

Hned ze začátku bych se chtěla omluvit za krátkou neaktivitu na blogu za poslední dva týdny, ve čtvrtek jsem skládala závěrečnou státní zkoušku, tak jsem na nic jiného než učení neměla ani pomyšlení. Po úspěšném složení jsem opět zpět, s čerstvou energií a nápady!

Mé plány na nadcházející týdny jsou jasné - dohnat vše, co jsem nestíhala. Vidět kamarády, vypít hodně kávy v kavárnách, fotit a psát blog, přečíst spoustu skvělých knih (od začátku roku jsem přečetla hromadu knih, ale žádnou dobrovolně :) a chodit do kina na filmy. Brzy mě čeká Dallas Buyers Club, viděli jste? A taky trochu výletovat, Berlin, here we come! :)

p.s. Také bych chtěla upozornit na menší změnu domény - teď už blog funguje pouze na katieinblack.com.04.02.14

Tuesday stuff

Tuhle kouzelnou věcičku jsem si pořídila už někdy v listopadu v Drážďanech. Hair shadow. Co to vlastně je? Je to taková "křída" na vlasy, stačí s ní přejet pramen vlasů a už má fialkový odstín. Odstranit se dá pouhým vyčesáním. Tenhle koncept mě ohromně nadchl, líbí se mi představa mít večer fialové konečky vlasů a ráno je mít zase krásně blond :).

Škoda jen, že na tmavších vlasech to nejspíš fungovat nebude (nevyzkoušeno), ale na přeměny blond vlasů je to ideální pomocník. Vyrábí se ještě v růžové a modré variantě. Něco podobného bude brzy v prodeji v Sephoře, takže tuším, že si pořídím další barvu do sbírky :).

Vyzkoušeli jste někdy něco podobného?


Hair shadow - KIKO.

02.02.14

News from the blog V

Dnes jsem se v News from the blog rozhodla vám ukázat outfity z blogů, které se mi za poslední dva týdny nejvíce líbily. Přijde mi, že poslední dobou nosím pořád dokola to samé, tak jsem ráda za inspiraci na nové outfity a nápady na to, co si pořídit na nadcházející sezonu.

Opět mě nadchli na Stockholmstreetstyle, kde se objevil tento outfit. Dokonale střižený přepásaný kabát, velká kožená kabela, super boty (!!!) a gentlemanský klobouk. Vše v odstínech mé oblíbené barvy. Již jsem ho před pár dny zveřejnila na Katie in black facebooku.


5 způsobů, jak nosit "Aviator jacket" předvedla Kamila z blogu Kamila Klára. Takováto bunda je přesně tím skvělým kouskem, který se dá nosit na milion způsobů. Můžete si vzít šaty, džíny,obléct se elegantně, ležérně a pokaždé vypadat jinak :). Nejvíce se mi líbí outfit s čepicí a vám?


Černočerná u Le Plee. Miluju ten blazer /něco takového by se mi šatníku rozhodně hodilo/ v kombinaci s pouzdrovou sukní. Zářivě růžová rtěnka to celé dovedla k dokonalosti.

Zatím to vypadá, že i letos se můj styl bude točit kolem černé barvy, zajímavých bund a (snad i) klobouků! :)

foto Le Plee