04.08.16

Budavýlet

Do Budapešti jsem se ani nestihla začít těšit, jak jsme to všechno narychlo s Markétkou vymyslely. Vydaly jsme se v pátek ráno vlakem z Prahy. Sedmihodinová cesta uběhla jako nic, měly jsme svačinky, pitíčka a průvodce po Budapešti, kterým jsme se pročítaly a podle mapy vymýšlely trasy, kudy a kam půjdeme (ve zkratce VŠUDE).
Naše airbnb jsme našly tak rychle, jako bychom tam už snad někdy bydlely. Honem jsme se převlékly do letních šatiček (bylo tam nádherné počasí) a vydaly se prozkoumávat část kolem našeho bydlení - Hrad, Rybářskou baštu, Muzeum a pak na další kopec na Citadelu a Sochu svobody. Nahoru, dolů. Takhle uchozená jsem nebyla od výletu do Kodaně. Šly jsme i okolo Géllertových lázní a rozhodly , že tam rozhodně musíme.


Vydaly jsme se tam hned druhý den odpoledne a musím říct, že jsme byly nadšené. Venkovní termální bazén, sauna, plavecký bazén, lehátka. Uvnitř pak plavecký bazén (pouze v koupacích čepicích) a čtyři termální. Co ale bylo pro mě hlavní - interiér. Krásné secesní prostory, barevné dlaždičky a sochy. Koupaly jsme se tam pěkných pár hodin a rozhodly se, že musíme vidět i další slavné lázně - Széchenyiho. 


Ve Széchenyiho lázních jsme strávily skoro celou neděli a bylo to tak skvělý, že mě ani nenapadlo vytáhnout mobil a něco fotit :). Pro představu, jak to tam vypadá -  tady. Tyto lázně byly o hodně větší, však ne tak honosné. Vniřních bazénů bylo 15 a také tam bylo asi 5 saun (nejvíc mě bavila infra sauna, kde mi svítily plavky, lol).


Vyfoceno na Rybářské baště hned první den. To jsem ještě netušila kolik kilometrů mám ještě před sebou :). Na sobě mám šaty od Hany Frišonsové a kabelku z Other stories.
Nahoře byl opravdu krásný výhled na Dunaj a okolní stavby. Zvláštní bylo, že hned vedle Rybářské bašty byl hotel Hilton (a Starbucks v něm.. trochu jako u nás na Pražském hradě).


Tento výhled od Citadely byl fenomenální. Most svobody je toto léto uzavřen pro provoz aut/tramvají a tak se tam konají pikniky přímo uprostřed silnice, všichni popíjejí, fotí se a užívají si výhled na řeku.

Na Kossuth Lajos tér (náměstí) u Parlamentu jsem si udělala menší photoshoot. Jmenuju se totiž stejně, takže u každého nápisu, sochy či cedulky jsem se musela vyfotit (ve dne v noci očividně). Na této temné fotce mám na sobě své oblíbené šaty z Monki.


Spousta lidí nám radila, ať si zajdeme do Szimpla baru. Večer jsme to bohužel nestihly, ale aspoň jsme si zašly do jejich kavárny na ranní kávu. Neberou tam karty, tak jsme s kamarádkou sesypaly všechny naše drobné forinty dohromady a vyšlo nám to přesně na dvě ledové latté (fancy, já vím).


Tohle jezírko plné lodiček bylo kousek od Széchenyi lázní, Myslím, že kdybychom se nechystaly tam, tak si jedno autíčko pronajmeme :D. 

Byli jste v Budapešti? Jak se Vám líbilo? Mně OHROMNĚ. Brzy chci vyrazit znovu, zajít do jiných lázní a nacpat si zase břicho zmrzlinou ve tvaru růže.


2 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Moc hezký článek, určitě bych sem také ráda někdy podívala :)!

Veronika řekl(a)...

Budapešť je krásná už jen podle fotek. Doufám, že se tam taky někdy podívám! :)