04.10.10

Decadence Now!

V neděli jsme se s Markét vydaly do galerie Rudolfinum na výstavu Decadence Now! Byly jsme na ni natěšené a asi jsme nebyly samy, hned při vtupu nás přivítala dlouhá řada čekajících na vstupenky... až ke vstupním dveřím, hezky se tak táhla po schodech kolem zdi :D. Naštěstí ale postupovala rychle a za chvíli jsme byly vevnitř. Jak možná víte, výstava byla rozdělena do několika kategorií. Byla to Bolest, Sex, Pop, Šílenství, Smrt a v Uměleckoprůmyslovém muzeu ještě rozšíření sekce Pop, instalace s názvem Pokoj č.13, která se mi nakonec líbila nejvíce. Ale nepředbíhejme. 
První kapitolou tedy byla Bolest. Hlavním tématem byl autoportrét. Nejvíce mě asi dostala fotka pána, co si sešil rty k sobě a měl v očích bolestný výraz. Zírala jsem na něho pár minut, úplně mě přikoval k zemi :D. Bolest celkově, jako jedna kapitola mi přišla ale ještě celkem v normě, většina se mi líbila.
Potom Sex. První jsem si říkala, jestli se nemám aspoň trochu stydět, když si prohlížím detailně fotky nahých pánů a stojících penisů :), ale mě hlavně zajímala spíše umělecká stránka, takže mě stud téměř okamžitě přešel. 
Pop byl pro mě takovým odlehčením, byly tam obrazy inspirované Andy Warholem nebo obraz namalovaný krví autorky. Taky tam byla asi nejnechutnější věc a to předložka z Hitlera umělce Boaze Arada, ta byla fakt odporná.
Z místnosti Šílenství jsem měla strašný pocit, protože v menší místnosti vedle bylo nějaké video a hrál tam asi gotický metal, nebo co to bylo, a z takové hudby mám prostě úplně depresi, takže to jsem prolítla co nejrychleji, ať to nemusím poslouchat. 
Nakonec Smrt. Fotká pána s hřebíkama zapíchanýma do ruky mě dostala asi nejvíc. Jmenuje se Suicide Bed a je od Catherine Opie. 
Po Rudolfinu jsme se vydaly do Panerie na kafíčko :) a poté do Uměleckoprůmyslového muzea na instalaci Pokoj č.13. Tam byla například série fotek Fashion victims od Erwina Olafa, kde byly různé postavy, nahé (ale i oblečené) a na hlavě měly vždy papírovou tašku nějaké značky. Byl tam například Yves Saint Laurent nebo Gucci. 
Já jako fanynka Lega jsem si tam mohla prohlídnout návrhy na krabice Lego - Koncentrační tábor a jako velká fanynka Tima Burtona jsem byla potěšená figurkama z filmů Mrtvá nevěsta a Nightmare before Christmas :)).
Ve vyšším patře mě poté čekaly nádherné hedvábné šaty od Alexandera McQueena (na zádech s krajkou a nádherným ptákem :) a loga módních značek vytvořené z kokainu <3
Mám pro vás pár fotek, ale opravdu jen několik, v Rudolfinu jsem si fotit nedovolila (i když bez blesku to bylo povoleno), ale v Uměleckoprůmyslovém muzeu jsem neodolala a vyfotila šaty i boty od McQueena.


 Super náušnice v obchůdku v Rudolfinu. Kdyby byly trošku levnější, tak je beru!.

 Alexander McQueen.
Chanel z kokainu. Kolik návrhářů si tím prošlo, viďte...

3 komentářů:

Foly D. Sante řekl(a)...

chanel z kokaínu..:)

Jane řekl(a)...

to zní velice zajímavě! možná se tam taky podívám...

Adela-Chloe řekl(a)...

taky tam mám namířeno, díky tomuhle článku jsem natěšená ještě víc! :)