30.10.10

The Captain

Nedávno jsem objevila skvělou kapelu Biffy Clyro a když jsem zjistila, že budou mít koncert v Lucerna Music Baru chtěla jsem na ně strašně moc jít. Tímto děkuji musicserveru za možnost koncert navštívit :)). 

LMB byl překvapivě plný lidí, nejmíň z poloviny to ale byli cizinci, což je pochopitelné, když v česku kapela není moc známá. Tímhle koncertem se ale jistě proslaví, protože byl legendární! Hezký report z něj najdete tady

Líbilo se mi střídání rockových pecek s pomalejšími songy, taky nebyl nejhorší fakt, že ani jeden ze členů kapely na sobě po celý koncert neměl tričko :DDD. Z vzhledu kapely jsem měla dojem, že ztratili kufry někde na letišti a proto se nemohli oblíct, oholit a učesat... tenhle nedostatek však dohnali skvělou hudbou. Abych jen tak ale nepsala do větru, tady máte pár videí od Biffy Clyro, ať víte o co jste přišli :)).


foto musicserver by Petr Klapper 


P.S. A přídavek The Captain na závěr mě úplně dostal


29.10.10

Blake Lively UK Marie Claire October 2010

fotky zdroj

27.10.10

I only wear black, until they make something darker

 Vrchní řada zleva: Hussein Chalayan Printed dress, top La Garconne, vlněný cardigan Rick Owens, cardigan La Garconne

Spodní řada zleva: sako Viktor a Rolf, bundička Donna Karan, vesta z králíka Helmut Lang 
Vrchní řada zleva: semišky na klínku Open ceremony, lodičky Yves Saint Laurent, aviator scheerling platform boot - Burberry

Střední řada zleva: taška Alexa od Mulberry, kabelka Alexandr Wang, kožíšková Marc Jacobs


Spodní řada: klobouk Borsalino, náramek Marc Jacobs

26.10.10

Tuesday night

Jedeme někam na Strossmayerák do baru, ale před odchodem ještě postnu pár mých oblíbených fotek :).
 Nojo, on je to zase samej Kortajarena! :D

25.10.10

Vision of Division

Shooting fashion stars se konalo minulou středu, zumba v úterý, ale začnu pěkně středou! Na akci jsem se moc těšila, ten den jsem měla nabitý, škola, schůzka s kamarádem, při které jsem si zvrtla kotník! (To se mi mimochodem stává dost často.) Byla jsem nešťastná, že budu v Doxu kulhat, ale nakonec jsem mohla chodit normálně, jen mě kotník pobolíval a problémy jsem měla akorát do schodů a ze schodů. (Teď už je OK.) Cestou jsem potkala Alenku v krásném kloboučku a její kamarádky. Ptaly se mě, jestli jsem si vyšla jen tak sama na přehlídku a já na ně, že ne, že se mám s někým sejít, ale v tu chvíli mi nedošlo, že když se tam mám sejít s fotografem, tak tam stejně budu celou dobu sama, protože on to bude fotit z první linie :D. To každopádně vůbec nevadilo, přehlídky jsem si skvěle užila i přestože v Doxu nedomysleli fakt, že mají více press a VIP lidí než připravených židlí, takže jsem celou dobu stála na tom bolavém kotníku.
Jako spoustě lidem se i mě nejvíc líbila kolekce Cestovní obleky od Zuzany Kubíčkové! Krajka, bílá a černá barva, prostě nádhera, málem mi oči vypadly :). Zbytek kolekcí mi tak trochu splynul až na poslední, která mi přišla jako nepříliš povedená kopie jedné z kolekcí Viktora a Rolfa. 
Po přehlídce jsem chvíli pobyla na after party a dala si mňam mojito! <3 Celkově se mi akce moc líbila, hostesky byly krásně oblečené, krátké filmy mezi přehlídkami byly zajímavé a taky mě potěšil fakt, že v hledišti seděl i Jakub Polanka :)).

zdroj foto

A teď krátce o mé krátké navštěvě hodiny zumby. Cvičíte to někdo? Cvičili jste? :D Mě to bylo strašně doporučováno ze všech stran, tak jsem si řekla, proč ne, jednou půjdu místo pilates na zumbu. Přišla jsem do cvičícího sálu, už tam bylo skoro plno. Přiběhla cvičitelka, zapla hudbu a začala hopsat a vrtět zadkem a všichni začali s ní. Já prosím taky, první minutu jsem se opravdu snažila, druhou minutu mi začala lézt na nervy hudba a třetí minutu celá zumba. Tyjo, dlouho mě nic tak moc neštvalo jako celý systém toho cvičení, pohyby a hudba a všechno prostě! :D Po pěti minutách jsem byla zralá na odchod, ale protože jsem srab, tak jsem tam s nima hopsala ještě patnáct minut (ale tvářila jsem se u toho jako boží umučení) a když začala hrát písnička od Pussycat Dolls (!!!), tak jsem si sebrala svůj ručníček a odešla. Zumba už nikdy více! Fandím všem, kdo to cvičí a baví je to, ale mě to celé od choreografie až po hudbu bylo tak proti srsti, že už se fakt do ničeho takového nepustím. Zítra jdu zase na pilates a už se nemůžu dočkat, mám nejlepší trenérku na světě :). 

Uvidíme se brzy, už mám skoro dočtenou tu skvělou knížku, tak vám o ní napíšu. **  

My new best friend


Jiný už nepotřebuju. Miluju jak se odráží různými barvami, chvíli modře, chvíli do fialova :D. Za moment utíkám zpátky do školy, ale na večer ještě slibuju buď příběh o zumbě, nebo mé dojmy z Shooting fashion stars a možná oboje :).

21.10.10

Old times

Vracím se do starých časů a od rána do večera poslouchám The Strokes! Ale možná je to jen podzim a změna hudebního repertoáru... Příště snad o tom, jak jsem byla na zumbě nebo možná i o Shooting Fashion Stars a nebo skvělé knížce, kterou teď čtu a jistě brzy dočtu!


18.10.10

Cougar Town

Původně měl tento seriál, kde mimochodem hraje hlavní roli Courtney Cox (Monika z Přátel), být o tom, jak čtyřicetiletá rozvedená matka středoškoláka balí zajíčky a užívá si s nimi. Tenhle koncept naštěstí seriálu vydržel jen prvních pár dílů, potom se začal spíše soustředit na sousedské/přátelské vztahy a rozhodně to celému seriálu prospělo. Pravidelně se nemůžu dočkat nových dílů, první série mě utvrdila v tom, že je to jeden z nejlepších komediálních seriálů dneška a druhá série, která se vysílá teď to jen potvrzuje.
Hlavní hrdinka Jules je trochu šílená žena, má dvě nejlepší kamarádky, které se navzájem nenávidí, ex manžela, který je ještě víc střelený než ona (žije na lodi, ale na souši s obrovským psem, kterého pojmenoval stejně jako všechny své oblíbené věci po svém synofi - Travis), když už jsme u Travise, tak v druhé sérii už je na výšce, ale stejně rodině moc neuteče :). Nesmím vynechat sexy souseda Graysona a Barb, která se vždy objeví ve vhodnou chvíli s ještě vhodnější hláškou. 
Ve dvou dílech se objevily i Courntey kolegyně z Přátel - Phoebe jako šíleně zlá doktorka a Rachel jako terapeutka. Obě dvě hrály záporné postavy :).
Více info o seriálu na csfd fotky: google.com

16.10.10

Můj život s Woody Allenem - Small time crooks (Darebáčci)

"Konverzuj! Ale nemluv!"

Film, který musíte brát s nadsázkou. Woody je ztřeštěný režisér a já si v jeho filmech najdu vždy něco, co mě okouzlí. Je to mistr konverzace a u jeho scénářů se ráda zasměju, i když většina lidí se směje úplně v jiných částech. Máte to taky tak? Hlavní roli společně s Woodym hraje herečka Tracey Ullman, kterou jsem nikdy předtím v žádném filmu neviděla (nebo si aspoň nevzpomínám). Moc se mi líbila a její snaha učit se všechny cizí slova podle slovníku byla vtipná.
A o čem ten film je? Pro začátek trailer.  Hlavním hrdinou je Ray Winkler, zlodějíček, který se rozhodne vykrást banku tím způsobem, že si pronajme prázdný krámek pár metrů od banky, tam bude předstírat nějakou činnost a mezitím bude se svými kumpány kopat tunel, kterým se dostanou do té banky. Jeho žena Frenchy mezitím v krámku peče koláčky, které mají obrovský úspěch. Jak by se dalo čekat, Ray úspěch neměl. Prokopali se místo do banky do obchodu s oblečením, kde je nachytá policista. Ten se však rozhodne být milostivý a s Rayem a jeho kamarády se domluví na velkém obchodu. Co se bude dít dál, to už vám nepovím, abyste nepřišli o celý příběh.
Kdo už viděl nějaký film od Woodyho a nelíbil se mu, tak asi neocení ani tento. Já jeho humor miluju, mám doma i všechnny jeho povídky, takže při sledování filmů jsem jako v nebi :)).  

p.s. A jako bonus tam hraje Hugh Grant!

 

15.10.10

Linkin Park - Waiting for the endLinkin Park jsem milovala, když vydali desku Hybrid Theory a potom ještě desku Meteora. U dalších to šlo (dle mého názoru) s kapelou z kopce a jejich nové písničky se mi nelíbily. O to víc mě překvapila tato - Waiting for the end. Pouštím si ji pořád dokola a chci mít doma Chestera aby mi ji zpíval 24h denně :).
p.s. A ten klip taky není k zahození! 

This is not the end
This is not the beginning
Just a voice like a riot
Rocking every revision
But you listen to the tone
And the violent rhythm
Though the words sound steady
Something emptys within em

We say yeah

With fists flying up in the air
Like we’re holding onto something that’s invisible there
Cuz we’re living at the mercy of the pain and the fear
Until we dead it forget it
Let it all disappear

Waiting for the end to come
Wishing I had strenght to stand
This is not what I had planned
It’s out of my control

Flying at the speed of light
Thoughts were spinning in my head
So many things were left unsaid
It’s hard to let you go

I know what it takes to move on
I know how it feels to lie
All I wanna do is trade this life for something new
Holding on to what I haven’t got

Sitting in an empty room
Trying to forget the past
This was never meant to last
I wish it wasn’t so

What was left when that fire was gone
I thought it felt right but that right was wrong
All caught up in the eye of the storm
And trying to figure out what it’s like moving on

And I don’t even know what kind of things I said
My mouth kept moving and my mind went dead
Picking up those pieces now where to begin
The hardest part of ending is starting again

All I wanna do is trade this life for something new
Holding on to what I haven’t got

This is not the end
This is not the beginning
Just a voice like a riot
Rocking every revision
But you listen to the tone
And the violent rhythm
Though the words sound steady
Something emptys within em

We say yeah

With fists flying up in the air
Like we’re holding onto something that’s invisible there
Cuz we’re living at the mercy of the pain and the fear
Until we dead it forget it
Let it all disappear

 

14.10.10

Grandhotel - kniha

"Mám rád mraky,
protože mraky se hýbou.
Mám rád věci v pohybu.
Možná proto, že sám
se pohnout neumím."

Jaroslav Rudiš - GRANDHOTEL. Román nad mraky. Zamilovala jsem se. Příběh o mladém muži Fleischmanovi, který se nikdy nedostal ze svého rodného města - Liberce. Pracuje v Grandhotelu na samém vrcholku hory Ještěd, jedinými lidmi v jeho okolí jsou bratranec Jégr, kolegové Patka, Zuzana, Ilja a taky jeho doktorka. Později si najde přítele - starého Franze, kterému pomáhá s jeho životním úkolem. "Člověk musí skončit tam, kde se narodil." 
Fleischmanovou největší vášní je počasí. Třikrát denně si zapisuje stav do grafu a to téměř celý svůj život. Každou životní událost má spojenou s tím jaké bylo počasí. "To jen kdyby vás to zajímalo."

Jak to s Fleischmanem nakonec dopadne? Dokončí s Franzem jeho životní úkol? Zůstane sám? Dostane se někdy dál než k ceduli značící konec města? To si už musíte přečíst. Nebo se podívat na film Grandhotel od režiséra Davida Ondříčka na který se já chystám kouknout v co nejbližší době, abych mohla porovnat film s knihou. 

Doporučuju!
 Obrázek je ze stránky www.magnesia-litera.cz

12.10.10

That lipstick!

stockholmstreetstyle.se

10.10.10

Beautiful Sunday

Procházka po okolí, čtení v Riegrových sadech a vyprávění historek s Markét <3.07.10.10

Designblok 10

Úterní a středeční večer jsem strávila na Designbloku v Superstudiu v Holešovicích. Přes den jsem byla ve škole, potom domů honem se najíst, převlíct a honem na Designblok. Aspoň tak to bylo v úterý, včera mi bylo špatně a měla jsem asi i horečku, ale stejně jsem tam jela, protože jsem strašně chtěla vidět aspoň přehlídku Liběny Rochové, když už ne ty přehlídky v šest a sedm hodin.
S fotodokumentací to není moc slavné, kamkoliv jdu, tak si to chci užít a ne se otravovat s focením. Takže fotky z přehlídek nejsou (jen jedna :D), ale jistě jste je viděli už na jiných blozích.
V úterý se mi nejvíc líbila přehlídka značky Chatty. Bylo to přesně takové oblečení, které bych ráda nosila, pořád a dokola, celý rok! Objevily se tam krásné džíny, bundičky i šaty. Líbil se mi koncept přehlídky, kdy modelky byly vlastně figuríny/panenky, dva kluci je vždycky postavili na jezdící podstavec a molo s ní objeli :). Na přehlídce La Femme Mimi se mi líbily barvy, ptáčci na rameni a pejsci :).
A středeční přehlídka Liběny Rochové byla prostě skvělá. Moc se mi líbily krátké barevné šaty a taky fakt, že paní Rochová přehlídku sledovala nenápadně mezi diváky :). Modelky měly "umělé rtíky", vypadalo to trochu jako dudlíky :D. Fotky jistě budou brzy všude po internetu.
A co zaujalo mě tak, že jsem to musela vyfotit i přes svou averzi k focení na výstavách a pod?:)

 La Femme Mimi
 Botičky z dílny VŠUP. Jedny vytvořila Jindra Jansová a druhé Antonín Šimon, ale už nevím které jsou čí :(. Každopádně jsou oboje nádherné!
 Kabelky z dílny VŠUP.
 Botasky! Tyhle zlaté se mi líbily nejvíc :))
 No a na závěr holinky z dílny značky Novesta! Jejich tenisky i gumáčky byly prostě úžasné, doufám  že se začnou vyrábět ve velkém, fandím jim.

06.10.10

Plastiscines - "B.I.T.C.H"


04.10.10

Decadence Now!

V neděli jsme se s Markét vydaly do galerie Rudolfinum na výstavu Decadence Now! Byly jsme na ni natěšené a asi jsme nebyly samy, hned při vtupu nás přivítala dlouhá řada čekajících na vstupenky... až ke vstupním dveřím, hezky se tak táhla po schodech kolem zdi :D. Naštěstí ale postupovala rychle a za chvíli jsme byly vevnitř. Jak možná víte, výstava byla rozdělena do několika kategorií. Byla to Bolest, Sex, Pop, Šílenství, Smrt a v Uměleckoprůmyslovém muzeu ještě rozšíření sekce Pop, instalace s názvem Pokoj č.13, která se mi nakonec líbila nejvíce. Ale nepředbíhejme. 
První kapitolou tedy byla Bolest. Hlavním tématem byl autoportrét. Nejvíce mě asi dostala fotka pána, co si sešil rty k sobě a měl v očích bolestný výraz. Zírala jsem na něho pár minut, úplně mě přikoval k zemi :D. Bolest celkově, jako jedna kapitola mi přišla ale ještě celkem v normě, většina se mi líbila.
Potom Sex. První jsem si říkala, jestli se nemám aspoň trochu stydět, když si prohlížím detailně fotky nahých pánů a stojících penisů :), ale mě hlavně zajímala spíše umělecká stránka, takže mě stud téměř okamžitě přešel. 
Pop byl pro mě takovým odlehčením, byly tam obrazy inspirované Andy Warholem nebo obraz namalovaný krví autorky. Taky tam byla asi nejnechutnější věc a to předložka z Hitlera umělce Boaze Arada, ta byla fakt odporná.
Z místnosti Šílenství jsem měla strašný pocit, protože v menší místnosti vedle bylo nějaké video a hrál tam asi gotický metal, nebo co to bylo, a z takové hudby mám prostě úplně depresi, takže to jsem prolítla co nejrychleji, ať to nemusím poslouchat. 
Nakonec Smrt. Fotká pána s hřebíkama zapíchanýma do ruky mě dostala asi nejvíc. Jmenuje se Suicide Bed a je od Catherine Opie. 
Po Rudolfinu jsme se vydaly do Panerie na kafíčko :) a poté do Uměleckoprůmyslového muzea na instalaci Pokoj č.13. Tam byla například série fotek Fashion victims od Erwina Olafa, kde byly různé postavy, nahé (ale i oblečené) a na hlavě měly vždy papírovou tašku nějaké značky. Byl tam například Yves Saint Laurent nebo Gucci. 
Já jako fanynka Lega jsem si tam mohla prohlídnout návrhy na krabice Lego - Koncentrační tábor a jako velká fanynka Tima Burtona jsem byla potěšená figurkama z filmů Mrtvá nevěsta a Nightmare before Christmas :)).
Ve vyšším patře mě poté čekaly nádherné hedvábné šaty od Alexandera McQueena (na zádech s krajkou a nádherným ptákem :) a loga módních značek vytvořené z kokainu <3
Mám pro vás pár fotek, ale opravdu jen několik, v Rudolfinu jsem si fotit nedovolila (i když bez blesku to bylo povoleno), ale v Uměleckoprůmyslovém muzeu jsem neodolala a vyfotila šaty i boty od McQueena.


 Super náušnice v obchůdku v Rudolfinu. Kdyby byly trošku levnější, tak je beru!.

 Alexander McQueen.
Chanel z kokainu. Kolik návrhářů si tím prošlo, viďte...

03.10.10

Jon Kortajarena on my blog again

02.10.10

Light me up when I´m down

Ani jsem si nevšimla, že už mám 50 followers. Teď je to dokonce 52! Moc mě to těší :)). I díky tomuto číslu si  myslím, že nastal čas na změnu směru tohoto blogu. Postupně chci změnit vzhled i celkově náměty. Uvidíme, jak dodržím svá blogová předsevzetí. Jedna z věcí na kterou se můžete těšit je Můj život s Woody Allenem. Nebo jak to pojmenuju, to ještě nevím :D.
V pondělí nastupuju do školy. Naposledy jsem ve škole byla v květnu, takže to po těch necelých pěti měsících bude asi celkem pecka. Ještě je to nová škola, takže si budu muset všechno zjišťovat, hledat učebny atd atd, no to se mi teda ale vůbec nechce!  No, ale vzdělání je základ žejo. Zítra se chystám na Decadence Now!, tak vám pak dám vědět, co si o tom myslím. Rozhodně se moc těším.

 New shoes. 
Fall in my closet.
 Mascaras.
 Marc.